Dünya Haberleri

DÜNYA

  'O saldırganın kimliği tespit edildi'

  AA
  10.01.2016 - 21:21 | Son Güncelleme:

  Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, başkent Paris'in kuzeyinde, Goutte d'Or mahallesindeki karakola perşembe günü zorla girmeye çalışırken polis tarafından etkisiz hale getirilen şüphelinin kimliğinin büyük bir ihtimalle Tunuslu Tarık Belgacem olduğunu açıkladı.

  Europe 1 radyosu ve ITELE televizyon kanalının ortak yayınına katılan Fransız bakan, öldürülen şüphelinin daha önce Lüksemburg, İsviçre ve Almanya’da bir süre kalmış olabileceğini belirtti. 

  Bu kişinin Almanya’da sığınmacı kampında kaldığı ve sığınmacı statüsü için başvuruda bulunduğu yönündeki haberleri ise henüz teyit edemeyeceğini ifade eden Cazeneuve, medyada ortaya atılan çelişkili haberler konusunda dikkatli olunması çağrısı yaptı. Fransız bakan, öldürülen şüphelinin bir suç ortağı olduğunu ise düşünmediklerini sözlerine ekledi.

  Fransız medyası daha önce, öldürülen kişinin kimliğini 1995 doğumlu Fas kökenli Sallah Ali olduğunu iddia etmiş ve bu kişinin, ülkenin güneyinde 2013 yılında toplu hırsızlık suçuna karıştığı için poliste parmak izi kaydı olduğunu ileri sürmüştü.

  Paris Savcılığı'ndan cuma günü yapılan yazılı açıklamada, etkisiz hale getirilen kişinin üzerinde bir cep telefonu ile DAEŞ sembolü ve Arapça bir yazı bulunduğu bildirilmişti.

  Zanlının geçtiğimiz perşembe yerel saat ile 11.30'da elinde bir satır ile karakola girme girişiminde bulunduğu, üstünde bomba süsü verilen düzenek çıktığı da açıklanmıştı.

  Olay geçtiğimiz yıl 7 Ocak'ta meydana gelen Charlie Hebdo dergisine saldırının yıl dönümünde gerçekleşmişti.

  Teröristin Almanyada kaldığı ortaya çıktıTeröristin Almanya'da kaldığı ortaya çıktı

  Etiketler: Paris , saldırgan , Bernard
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı