GeriDünya O 3 ülkedeki seçmen bize ‘açık çek’ vermedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O 3 ülkedeki seçmen bize ‘açık çek’ vermedi

O 3 ülkedeki seçmen bize ‘açık çek’ vermedi

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, Fransa’daki seçim sonuçlarının Brexit kararı sonrası “Avrupa’nın büyük geri dönüşü” olarak değerlendirilebileceğini ancak sonucun “açık çek” olarak algılanmasının doğru olmayacağını, halkın güvenlik, göç ve istihdam konularındaki endişelerinin dikkate alınması gerektiğini belirtti.

ANTONIO Tajani, Bölgeler Komitesi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Avrupa bölgeleri temsilcilerini, AB’yi vatandaşlara daha yakın hale getirmek ve halkın endişelerine somut cevaplar vermek için ortak çaba göstermeye çağırarak “Geçen hafta Fransa’daki seçimlerde Avrupa yanlısı programa verilen destek, Brexit referandumundan sonra Avrupa’nın büyük geri dönüşü olarak görülebilir” dedi.
Bunun ‘izole’ bir durum olmadığını, Avusturya ve Hollanda’daki seçimlerde de AB yanlısı partilerin kazandığını ifade eden Tajani, “Ancak bu ülkelerdeki olumlu sonuçlar, açık çek değil. Bu, daha ziyade değişmesi için halkın Avrupa’ya verdiği güven mesajıdır” diye konuştu.
Avrupa’daki tüm vatandaşların, güvenlik, istihdam ve göç konularında AB’den çözüm istemekte haklı olduğunu kaydeden Tajani, “Güvenlik, göç ve özellikle de gençlerin işsizliği konusundaki somut sonuçlarla bu kaygılara yanıt vermeliyiz” diye konuştu. AP Başkanı Tajani, Avrupa’daki toparlanma ve istihdam rakamlarının giderek daha iyi hale geldiğini ancak düzensiz olarak yayılmayı sürdürdüğünü de vurguladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle