GeriDünya Nükleer santral alev alev
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nükleer santral alev alev

Nükleer santral alev alev
refid:17249150-spot ilişkili resim dosyası

Deprem nükleer santralleri de tehdit ediyor. Deprem bölgesine yakın olan 4 nükleer tesis ve pek çok petrol rafinerisi kapatıldı. Ancak kuzeydoğu Japonya’daki Onagawa nükleer santralinde yangın çıktı.

<ımg> <ımg>

FELAKETİN MERKEZİ JAPONYA'DAN EN ÇARPICI KARELER

 

YER YARILDI EVLER İÇİNE DÜŞTÜ / FOTO GALERİ

İŞTE SANİYE SANİYE TSUNAMİ ANI / WEB TV

TSUNAMİ BÖYLE VURDU / WEB TV   

İŞTE DEPREM ANI / WEB TV  

Ana reaktörden ayrı bir alandaki türbinlerinde meydana gelen yangın tamamen söndürüldü. Kabine sekreteri Yukio Edano reaktörde sızıntının oluşmadığı söyledi. Ancak Fukuşima’daki Daiçiçi nükleer santralinin soğutma sisteminde arıza oluştuğunu ilan eden hükümet, 2 bin 800’ü aşkın kişinin tahliye edilmesini istedi.  Sendai bölgesindeki petrokimya tesisinde büyük bir patlama meydana geldi.

Artçıları bile 7.1

Depremin ardından, Honşu adasının doğu sahili açıkları ve yakınlarında büyüklükleri 5.8 ile 7.1 arasında değişen 20 artçı deprem saptandı. Depremden sonra büyük artçı şok Honşu adasının doğu sahili açığında meydana geldi. Depremden yaklaşık 45 dakika sonra oluşan bu artçı şokun büyüklüğü 7.1 oldu. Ana şoktan yaklaşık 6 saat sonra, Honşu adasının doğu sahili yakınında 6.5 büyüklüğünde bir artçı deprem daha meydana geldi.

Sorunlu adalarda tahliye

Rus yetkililer, Japonya’ya yakın olan Kuril adalarından 11 bin kişiyi tahliye etti. rusya, İkinci Dünya Savaşı’nda abd’nin attığı atom bombası ile savaşı kaybeden Japonya’ya ait Kuril adalarını işgal etmişti.

<ımg> <ımg>  <ımg> <ımg>  <ımg> <ımg><ımg> <ımg><ımg> <ımg><ımg> <ımg>

 <ımg> <ımg> 

<ımg>

Yorumları Göster
Yorumları Gizle