GeriDünya Normalleşme yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Normalleşme yok

Normalleşme yok
refid:29563840 ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı Barack Obama, İran ile varılan nükleer anlaşmaya yönelik sert eleştirilere rağmen, Avusturya’nın başkenti Viyana’da varılan mutabakatı savundu.

Anlaşmanın İran’ın nükleer silah elde etmesini sadece 15 yıl erteleyeceğine yönelik iddialara yanıt veren ABD Başkanı, “Nükleer anlaşma ABD’nin ve müttefiklerimizin ulusal çıkarlarını karşılıyor. En ciddi tehdit olan İran’ın nükleer silaha sahip olmasını da engelliyor” dedi. Beyaz Saray’da dün basın toplantısı düzenledi. ABD Başkanı “İran’la diplomatik ilişkiler normalleşmedi” diye konuştu. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın, “Anlaşma İran için bir zaferdir” dediği ve anlaşma sonrası “Amerika’ya ölüm” diye bağıran İran halkının sevinç çığlıkları attığının anımsatılması üzerine Obama, şöyle konuştu: “Anlaşma İran’ın uranyum depolarına darbe vurmuştur ve gizli nükleer tesislerinin faaliyetlerini durdurmuştur. Gerçek her zaman birdir, bu bağlamda ötekilerin ne dediğini çok da umursamıyorum.”

"SURİYE'DEKİ SORUNLAR TÜRKİYE, RUSYA VE İRAN OLMADAN ÇÖZÜLEMEZ"

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye’deki sorunların Türkiye, Rusya, İran ve Körfez ülkelerinin desteği olmadan çözülemeyeceğini ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle