Dünya Haberleri

DÜNYA

  Noel pazarına şüpheli paket yollayan kişi aranıyor

  © Deutsche Welle Türkçe
  02.12.2017 - 16:20 | Son Güncelleme:

  Potsdam polisi, cuma akşamı şehrin merkezinde kurulan Noel pazarına şüpheli paket gönderen kişiyi arıyor.

  ALMANYA’nın Potsdam kentindeki Noel pazarına gönderilen şüpheli paket polisi harekete geçirdi. Potsdam polis sözcüsü paketi gönderen kişiyi aradıklarını ve olayla ilgili her türlü ihtimali araştırdıklarını söyledi.

  Paket, cuma günü pazarın kurulduğu kent merkezindeki bir eczaneye teslim edilmişti. Eczaneden bir çalışan paketi açtıktan sonra şüphelenerek polise haber vermiş, paket bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirilmişti.
  Yapılan incelemede paket içinde teneke kutu, kablolar, çiviler ve şüpheli bir toz madde bulundu. Ancak paketin içinden bombayı patlatmaya yarayan ateşleyici çıkmadı.
  Paketin bir kargo elemanı tarafından getirildiği belirtiliyor.

  Noel pazarına şüpheli paket yollayan kişi aranıyor

  GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
  Brandenburg Eyaleti İçişleri Bakanı Karl-Heinz Schröter, savcılığın ülke çapında başka benzer durumların olup olmadığını araştırdığını söyledi.
  Bomba alarmı sebebiyle polis, eczanenin 300 metreye kadar çevresini güvenlik gerekçesiyle kapatmış, pazarın etrafına da beton bloklar koymuştu. Beton bloklar cumartesi sabahı kaldırılırken, Noel pazarının normal saatinde açılıp işlemesinin beklendiği kaydedildi.
  Potsdam polisi şehirdeki Noel pazarlarının güvenliğini meydanlara daha fazla polis konuşlandırarak artırdıklarını belirtti.
  Geçen yıl çalıntı bir TIR’ın Berlin’deki bir Noel pazarına sürülmesi sonucunda 12 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından Almanya’da bu sene bütün pazarlarda sıkı güvenlik önlemleri alındı.

  Noel pazarına şüpheli paket yollayan kişi aranıyor
  Noel pazarına şüpheli paket yollayan kişi aranıyor

  Etiketler: noel pazarı , TERÖR
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı