GeriDünya Nihayet evleniyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nihayet evleniyorlar

İngiltere Kraliyet tahtının veliahtı Galler Prensi Charles, 30 yıllık aşkı Camilla Parker Bowles ile nihayet evleniyor. Yapılan resmi açıklamada, 56 yaşındaki Charles’ın uzun süredir devam eden ilişkisini evliliğe dönüştürmeye karar verdiği bildirildi.

CHRLES ile Camilla’nın düğün töreninin Windsor Şatosu’nda 8 Nisan Cuma günü yapılacağı açıklandı. Düğünün ardından 57 yaşındaki Camilla Parker Bowles’a Kraliçe tarafından ‘Cornwall Düşesi’ unvanı verilecek ve Camilla, ‘kral eşi prenses’ (Princess Consort) olarak anılacak. Evlilik kararının ilanından sonra ilk tebrik Kraliçe Elizabeth ve eşi Prens Philip’ten geldi. Buckingham Sarayı’nın açıklamasında, evlilik kararından mutluluk duyduğunu söyleyen Kraliçe, oğluna ‘gelecekteki birliktelikleri için en sıcak ve en iyi dileklerini’ iletti. İngiliz Anglikan Kilisesi kararlarına göre prens, boşanmış ve eşi halen hayatta olan biriyle evlenemiyor. Ancak Kilise’nin, sivil bir törenle yapılacağı açıklanan nikaha karşı çıkmadığı belirtildi.

İNGİLİZLER NE DİYOR

Evlilik kararı ilan edilir edilmez İngiliz kamuoyunda hemen anketler yapılmaya başlandı. Daily Mirror Gazetesi’nin yaptığı ankete göre, İngiliz halkının yarısından fazlası bu evliliğe karşı. ‘Kral olmasın’ diyenler ise yüzde 62’ye yakın. Guardian’ın sitesinde başlayan oylamada ise evet diyenlerin oranı yüzde 54. Hayır diyenler yüzde 20, fikri olmayanlar ise yüzde 23. Geçen yıl yapılan bir ankete göre İngiliz halkının yüzde 32’si evliliği destekliyor, yüzde 29’u karşı çıkıyor, yüzde 38’i ilgilenmiyor, yüzde 2’sinin de fikri yoktu.

Hep üç kişi yaşadık

Prens Charles ilk evliliğini, iki çocuğu William ve Harry’nin annesi Prenses Diana ile yapmış, bu evlilik, 1996’da boşanmayla sonuçlanmıştı. Prensin gençliğinde bir polo maçında tanıştığı Camilla Parker ile bu evlilik süresince de ilişkisini sürdürdüğü öne sürülmüş, Prenses Diana da bu durumu ‘Biz evliliğimizi üç kişi halinde yaşadık’ şeklindeki sözleriyle vurgulamıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle