GeriDünya New York'ta “Teröre Lanet Mitingi”
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

New York'ta “Teröre Lanet Mitingi”

ABD'nin New York kentinde, terör örgütü PKK'nın son zamanlarda yeniden artan terör saldırılarını protesto etmek için “Teröre Lanet Mitingi” düzenlenecek.

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Atilla Pak, 3 Kasım'da kentin ünlü Times Meydanı'nda yapılacak mitingi duyurmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Pak, Türk-Amerikan toplumu üyelerinin hepsini mitinge davet ettiklerini söyledi.

Terör örgütü PKK'nın son dönemde terör saldırılarını artırdığına dikkat çeken Pak, ABD'de bazı kesimlerin PKK'yı terör örgütü olarak nitelendirmediklerini, “isyancı” gibi nitelendirmelerde bulunduklarını hatırlattı. Bu durumun Türk-Amerikan toplumu üyelerini üzdüğünü belirten Pak, ABD Kongresi'nden PKK'nın terör örgütü olduğunu vurgulayan bir karar çıkması yönünde çaba sarf edildiğini vurguladı.

PKK'nın, ABD'nin terör örgütü listesinde yer aldığını, ancak uygulamada bazı aksaklıkların yaşandığını anlatan Pak, 5-6 ay önce terör örgütü yandaşlarının Türkevi'nin ve BM binasının yanıbaşındaki Dag Hammarskjöld Parkı'nda gösteri yaptıklarını hatırlattı. ABD Kongresi'nden çıkacak bir kararın bu anlamda önemli olduğunu ve PKK'nın terör örgütü olduğu gerçeğini bir kez daha resmileştireceğini belirten Pak, ABD Kongresi'nden çıkacak bu tür bir kararın terör örgütü PKK yandaşlarının ABD'de gösteri yapmak için izin almalarını engelleyeceğini söyledi. Pak, Türk-Amerikan toplumu üyelerinin hepsini 3 Kasım'daki mitinge davet ederek şöyle konuştu:

“Bu kapsamda Türk-Amerikan vatandaşlarına çok önemli bir görev düşüyor. O gün lütfen gelin katılın, gücümüzü gösterelim. Bu güç gösterisidir, teröre lanet mitingidir. Türkiye'de yapılan mitinglerden farklı bir miting değildir. Bizler herhangi bir ülke, herhangi bir kurum, hiç kimseyi suçlamıyoruz, sadece terörü lanetleyen miting düzenliyoruz”.
Amerikan toplumunun terörizm konusunda her zaman Türkiye'nin yanında olduğuna inandıklarını belirten Pak, mitinge sadece Türk toplumunu değil bütün Amerikan toplumunu davet ettiklerini belirtti.

Mitingi TADF ile birlikte düzenleyen Genç Türkler Derneği Başkanı Abdurrahman Bezirkan da yaptığı açıklamada, mitinge katılımın büyük olmasını beklediklerini, 11 Eylül terör saldırılarını yaşayan New Yorkluların terörden çok çektiklerini, Türkiye'nin de 30 yıldır terör belasını yaşadığını vurguladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle