Dünya Haberleri

DÜNYA

  'Ne gerekiyorsa birlikte yapalım'

  Hürriyet Haber
  17.10.2007 - 12:25 | Son Güncelleme:

  Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi'nin ani Ankara ziyaretinin ardından bugün de Irak Başbakanı Nuri El Maliki, sınırötesi operasyona olanak tanıyan TBMM'deki tezkere görüşmesine saatler kala Başbakan Erdoğan'ı aradı. PKK'ya karşı Türkye ile birlikte hareket etmek istediklerini söyleyen Maliki, "Bize bir şans verin, gerekirse PKK'ya karşı birlikte operasyon yapalım" dedi.
  Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin, telefonla görüştüğü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a terör örgütü PKK'nın Irak topraklarındaki faaliyetleri ve varlığına son verme konusunda kesin kararlı olduklarını, Kuzey Irak'taki bölgesel yönetime de bu konuda kesin talimat verdiklerini söylediği öğrenildi.

  Başbakan Erdoğan'dan bunun için yeni bir fırsat verilmesini isteyen Maliki'nin, bu konuda bir heyet oluşturulması talebinde bulunduğu ve “Ne gerekiyorsa birlikte yapalım. Gerekirse terör örgütü PKK'ya karşı birlikte operasyon yapalım” dediği bildirildi.

  Başbakan Erdoğan'ın da Irak heyeti ile görüşülebileceğini, ancak daha fazla vakit kaybına Türkiye'nin tahammülünün olmadığını vurguladığı belirtildi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı