GeriDünya Nazarbayev'in Bodrum sefası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nazarbayev'in Bodrum sefası

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, yakınlarıyla gediği Bodrum'da hem tatil, hem iş yapıyor.

Üzerinde beyaz- mavi gömleği, mavi bermuda şortu ve rahat tavırlarıyla dikkat çeken Nazarbayev'in, İasos bölgesinde turistik yatırım için almayı planladığı araziyle yakından ilgilendiği belirtildi.

Nazarbayev tatil için geldiği Bodrum'da işadamı Fettah Tamince'nin Torba'daki beş yıldızlı Rixos Otel'indeki lüks villaya yerleşti. Nazarbayev ve yakınlarının gelişi sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı, 200 dönüm arazi üzerinde kurulu, 1200 kişilik tesisi çevreleyen 1500 metre uzunluğundaki tel örgülere, Nazarbayev ve yakınlarının foto muhabirleri tarafından görüntülenmemesi için yeşil örtü çekildi. Yine de bazı meraklılar Nazarbayev'i görmek için oteli çevreleyen örtülü tel kenarına akın etti. Güvenlik görevlileri gazetecilerin bölgeden uzaklaşmaları için sık sık uyarıda bulundu.

İşadamı Fettah Tamince, 54 metre uzunluğundaki lüks ‘Moon Star’ adlı motor yatını Nazarbayev'in emrine tahsis etti. Bodrum'da bir hafta kalacak Nazarbayev'in sık sık kaldığı villanın havuz başındaki kameriyesine çıkarak serinlemeye çalıştığı, yakınlarının çocuklarıyla oynayıp şakalaştığı gözlendi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'in İasos bölgesinde turistik yatırım yapmak için 20 bin dönümlük bir araziyle yakından ilgilendiği ve önümüzdeki günlerde arazinin bulunduğu bölgede denizden incelemelerde bulunacağı belirtildi. Nazarbayev ve yakınlarının motor yatla Gökova, Sedir Adası, Datça ve Yunan adalarını gezmesi bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle