GeriDünya Naylon poşet dönemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Naylon poşet dönemi

Likit patlayıcılara karşı önlem olarak asetondan, lens solüsyonuna bütün kimyasal maddeler yasaklandı. Bebek maması olan yolcu, biberonu bizzat tatmadan uçağa binemiyor. Cep’ten laptop’a elektronik eşyalar da yasak. Kimlik ve cüzdanlar da şeffaf naylon poşet içinde olacak.

TERÖRİST saldırı planının ortaya çıkarılmasıyla birlikte İngiltere’deki tüm havaalanlarında güvenlik önlemleri de artırıldı. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, uçağa el bagajıyla binilemeyecek. Yolcular ceplerine dahi hiçbir şey koyamayacak. Çok gerekli eşyaları şeffaf poşetler içinde yanlarına alabilecekler. Cep telefonu, laptop gibi elektronik her türlü eşya yasak. Her türlü sıvı madde ve hatta saç jölesi gibi kimyasal ürünlere asla izin verilmiyor.

NELERE İZİN VERİLİYOR

Yolcular şeffaf poşet içinde yalnızca şu eşyaları yanlarına alabilecekler:

Para cüzdanları (içinde para, kredi kartları, kimlik kartları v.s)

Yolculuk için gerekli belgeler (pasaport, uçak bileti)

Kullanılması zorunlu ilaçlar, tıbbi gereçler (diyabet kiti gibi). Orijinal olduğu doğrulanmamışsa sıvı maddeler bulundurulamaz.

Numaralı ve güneş gözlüğü (kılıfları olmadan).

Kontakt lens (kabının içinde ancak solüsyon şişeleri olmadan)

Bebekleriyle seyahat edenler için mama ve süt (şişeleri yolcunun kendisi tadacak), bebek bezleri, silme kağıtları, kremleri ve bebeğin atıkları için çöp torbası.

Kadınlara ait tampon, ped v.s. (kutu içinde olmayacak)

Kağıt peçete ve mendiller (kutusuz)

Anahtarlar (elektronik olanları hariç).

DİĞER ÖNLEMLER

Bütün yolcuların üzeri elle aranacak, ayakkabıları ve üzerlerindeki diğer şeyler X-ray cihazıyla taranacak.

Çocuk arabaları ve yürüme gereçleri X-ray cihazıyla taranacak ve kontrol noktasından yalnızca havaalanınca verilen tekerlekli sandalyeler geçebilecek.

ABD’ye giden tüm yolcular ve, merkezi kontrol noktasını geçtikten sonra satın aldıkları da dahil tüm eşyaları uçağa binerken ikinci kez taranacak.

Yolcuların üzerinde bulunan her türlü sıvı maddeye el konulacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle