GeriDünya Nasıl reddedersin tepkisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nasıl reddedersin tepkisi

Nasıl reddedersin tepkisi
refid:7593545 ilişkili resim dosyası

Kamboçya'da kadın hakları savunucuları, lezbiyen olduğunu öğrendiği evlatlığını reddeden Başbakan Hun Sen'i topa tuttu.

Toplumsal Gelişme Merkezi Müdürü Theary Seng, Başbakan Hun'a hitaben, "Kızının kararını kabul etmek zorunda değilsin, ama haklarına saygı göstermek zorundasın" dedi.

Eski bir Kızıl Kmerler üyesi olan Hun Sen, geçen hafta yapılan mezuniyet töreni sırasında, 1988'de evlat edindiği 19 yaşındaki kızının lezbiyen olmasından dolayı "Hayal kırıklığına uğradığını" söylemişti.

"Benim de kendi sorunlarım var. Evlat edindiğim kızımın bir karısı var" diye konuşan Hun Sen "Şimdi mahkemeden onu ailemden çıkarmasını isteyeceğim" demişti.

Hun Sen, "Bütün ülkenin halkını eğitebilirim, ama kendi evlatlık kızımı eğitemem. Onu okusun diye ABD'ye gönderdik, ama o kötü bir iş yaptı. Eve döndü ve bir kadınla evlendi" dedi.

Son 20 yıldır Kamboçya'yı yöneten Hun Sen ve eşi Bun Rany'nin üç erkek ve iki kız çocuğunun yanı sıra büyük gizlilik içinde korudukları bir evlatlık kızları vardı. Hun Sen "kendisini hayal kırıklığına uğratan" kızının adını son konuşmasında da açıklamadı.

Ancak kendi kızına karşı haşin olan Hun Sen, Kamboçya halkından eşcinsellere karşı daha hoşgörülü olmalarını istedi ve erkek eşcinsellerin ailelerinden çocuklarına karşı "ayrımcılık yapmamalarını ve onlara travesti dememelerini" istedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle