Dünya Haberleri

DÜNYA

  Müslümanların tepkisini çeken afiş

  Hürriyet Haber
  28.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’nin New York kentinde otobüslere asılan “İslamiyeti terk mi etmek istiyorsun? Ailen ya da çevren sana baskı mı yapıyor? Fetva senin kafanda” reklamı tartışma yarattı.

  “ABD’nin İslamlaşmasını Durdurun” hareketi, binlerce dolar harcayarak New York’taki en az 30 şehir otobüsüne reklamları astırdı. Reklamda yer alan “RefugefromIslam.com” sitesi, İslamiyet’ten ayrılmak isteyenlere bilgi vermeyi amaçlıyor. Çevre korkusu yüzünden İslamiyet inancını terk edemeyenlere yardım eli uzattıklarını öne süren hareketin lideri Pamela Geller, “Reklam, Müslümanları kışkırtıcı değil, özgürlük bu” dedi.

  Amerikan İslamî İlişkiler Konseyi’nin New York biriminden Feyza Ali, insanların zorla Müslümanlığa inandırıldığı düşüncesinin doğru olmadığını söyleyerek “Bu ilanlar, Galler’ın uzun yıllara dayanan Müslüman karşıtı bağnazlığına ilerletmek için bir tür sis perdesi” dedi. Robert Jackson isimli Müslüman şehir konseyi üyesi ise ”Özellikle Amerika’da kimse zorla bir dini yaşamaya zorlanmaz. Reklam İslamiyet karşıtı” dedi. Tepki çeken reklam diğer şehirlerdeki otobüslere de konulması planlanıyor.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı