Dünya Haberleri

DÜNYA

  Müslümanlar Zarkavi çetesine karşı çıkmalı

  Ahmet HAKAN
  27.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Irak’ın Şii medreselerinde eğitim görerek "Hüccetülislam" sıfatı almaya hak kazanan Türkiye’deki Şii Caferiler’in lideri Selahattin Özgündüz, Irak’taki Şii-Sünni çatışmasını Zarkavi ve adamlarının kışkırttığını belirterek, "11 Eylül’ü de bunlar yaptı, İstanbul’daki bombalamaları da. İslam dünyasının bu çeteyle hesaplaşmasının vakti gelmiştir" dedi.

  İstanbul’daki Zeynebiye Camii’nin imamı olan Özgündüz, "Usame bin Ladin, Zarkavi ve Taliban. Bunların hepsi aynı kafa. Vahhabilik kültürünün doğurduğu bu anlayış, İslam’a uymaz" diye konuştu.

  "Şii türbesinin bombalanmasının arkasında ABD var" yaklaşımının doğru olmadığını söyleyen Selahattin Özgündüz, "Saldırıyı Irak’ta yeni hükümetin kurulmasını istemeyen Zarkavi ve adamları gerçekleştirmiştir. Peygamber torununun türbesini bombalayacak kadar gözü dönmüş bu adamların ’direnişçi’ diye nitelendirilmesi kanıma dokunuyor" dedi.

  Selahattin Özgündüz sözlerini şöyle sürdürdü: "Usame bin Ladin anlayışı ya da gerici Taliban zihniyeti, girdiği her ülkeye felaket getirmiştir. Bu anlayışın uzantıları Türkiye’de de var. İstanbul’daki bombalamaları kim gerçekleştirdi? Önüne geleni kafir ilan edenlerin ’katli vaciptir’ fetvaları Türkiye’de de verilmiyor mu? Bu anlayışa karşı uyanık olmamız gerekir.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı