Dünya Haberleri

DÜNYA

  Müslüman Kardeşler: Lübnan'a 10 bin mücahit gidecek

  Metin TURAN / KAHİRE , (DHA)
  06.08.2006 - 14:16 | Son Güncelleme:

  İsrail'in Lübnan’a saldırmasını 25 gününde, Kahire’de Müslüman Kardeşler Örgütü, Mısır’ın cihat kapısın açmasıyla Lübnan’a 10 bin mücahit göndermeye hazırlanıyor.

  Mısır’ın başkenti Kahire’de dün, Müslüman Kardeşler Örgütü, Barolar Birliğinde İsrail karşıtı protesto gösterisi düzenledi. Müslüman Kardeşler Örgütü Lideri Mehdi Akif, gösteri sonrası yaptığı konuşmasında, "Lübnan’a saldıran İsrail ile savaşmak için 10 bin savaşçı mücahidin hazır olduğunu ve Mısır hükümetinin cihad kapısını açmasını istedi.

  Ayrıca, eski Başbakanlardan Aziz Sıdkı ise eski Cumhurbaşkanı Enver Sedat döneminde İsrail ile Mısır arasında imzalan Camp David anlaşmasının iptal edildiğini söyledi. Göstericiler, Birlik’in girişine serilen İsrail ile ABD bayraklarını ayaklar altına alarak, çiğnediler ve bayrakları yaktılar.

  Öfkeli protestocular, İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in kuklası, ABD ve İsrail karşıtı pankartların yanısıra Hizbullah Lideri Hasan Hasrullah, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Cemal Abdunnasır, Lübnan ile Suudi Arabistan bayrakları taşıdılar. Bazıları da ellerini zincirlerle bağladılar. Öte yandan bugün , Kifaye/Yeter Hareketi akşam saatlerinde Dışişleri bakanlığı konutunda bir gösteri düzenleyeceği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı