Dünya Haberleri

DÜNYA

  MÜSİAD Paris’ten iftar yemeği

  AA
  19.06.2017 - 10:27 | Son Güncelleme:

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Paris Şubesi, iftar programı düzenledi.

  İFTARDA konuşan MÜSİAD Paris Şubesi Başkanı Hakan Kalaycı, son iki yıldaki çalışmalarıyla bir mesafe katettiklerini, bundan sonraki süreçte Fransız iş adamlarıyla ortak çalışma yürütmeyi hedeflediklerini söyledi.

  MÜSİAD Paris’ten iftar yemeği

  Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin de Türk toplumu olarak bir araya geldikleri zaman daha güçlü olduklarını ve daha güzel şeyler ortaya koyduklarını anlattı. Bir araya gelme imkanlarından birinin de sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimi artırmak olduğunu belirten Tantekin, bu tür programların bu amaca hizmet ettiğini vurguladı.

  MÜSİAD Paris’ten iftar yemeği

  ‘BİR SANDALYE BİLE ÇOK ÖNEMLİ’

  Türkiye’nin UNESCO Nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer de kasım ayında yapılacak UNESCO Yürütme Kurulu seçimine ülkesinin aday olduğunu ve Türkiye’nin bu yürütme kurulunda bir sandalyeye sahip olmasının önem taşıdığını vurguladı. Bu çerçevede UNESCO nezdinde birkaç etkinlik düzenlediklerine dikkati çeken Cengizer, Ermeni meselesinde iddia edildiği gibi Türkiye’nin suçu bulunmadığını, davetlilerin bundan emin olmalarını isteyerek, soykırımın söz konusu olmadığını söyledi.

  MÜSİAD Paris’ten iftar yemeği

  İftar programına Türkiye’nin Paris Konsolosu Müslüm Aygün, büyükelçilik ve başkonsolosluk nezdindeki bazı diplomatlar, Yunus Emre Enstitüsü Paris Başkanı Ahmet Bakçan, UETD Başkanı Yalçın Şimşek’in yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

  Etiketler: FRANSA , müsiad , iftar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı