GeriDünya Müşerref'ten Sezer'e teşekkür telefonu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müşerref'ten Sezer'e teşekkür telefonu

Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, ülkeye deprem sonrası ilk dış yardımın Türkiye’den geldiğini belirterek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bugün Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref’i telefonla arayarak, 8 Ekim Cumartesi günü Pakistan’da yaşanan depremde yaşamını yitiren ve yaralanan Pakistan vatandaşları için başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini yineledi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Sezer, görüşme sırasında, Türk ulusunun kardeş Pakistan halkının yanında olduğunu ve acılarını paylaştığını ifade etti. Yardımların süreceğini anlatan Cumhurbaşkanı Sezer, Pakistan’ın bu sıkıntılı günleri en kısa sürede atlatarak, yaralarını saracağına inandığını bildirdi.

Pakistan Cumhurbaşkanı Müşerref ise, Cumhurbaşkanı Sezer’e Türkiye’nin hızla ulaştırdığı yardımlar için Pakistan halkının teşekkürlerini dile getirdi ve Pakistan’ın dost ve kardeş Türk halkının güçlü desteğini yanında hissettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı açıklamasında, "Cumhurbaşkanı Müşerref, Pakistan’a ilk ulaşan yardımların ülkemizden geldiğini, depremin merkezi konumundaki Muzafferabad kentine vardığında Türk ekiplerinin orada çalışmakta olduklarını mutlulukla gözlemlediğini, bu desteğin Pakistan yetkililerini ve halkını duygulandırdığını dile getirmiştir" denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle