GeriDünya Mükemmel cinayeti işlediğini zannetmişti ama...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mükemmel cinayeti işlediğini zannetmişti ama...

Mükemmel cinayeti işlediğini zannetmişti ama...
refid:27903131 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin Grimsby kentinde yaşayan kimyager Wai Hong Tsang (33) beş yaşındaki oğlunun velayetini alabilmek için eski karısı Mingzi Yang’ı (29) başına defalarca vurarak korkunç bir şekilde öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Cinayetin eski karısının yeni nişanlısının üzerine kalması için oldukça çarpıcı bir plan yapan Tsang, tüm çabalarına rağmen otomobilinin navigasyon sistemi sayesinde yakalandı.

Polise cinayet sırasında olay yerinden 40 mil uzaktaki Sherwood ormanlarında bisiklete binmekte olduğunu söyleyen ve bu iddiasını kanıtlamak için bölgedeki otopark ve kafelerden alınmış fişleri gösteren Tsang’ın otomobilinin navigasyon sistemini inceleyen polis memurları, zanlının cinayet sırasında iki saat boyunca bir mola yerinde durduğunu ortaya çıkardı.

Navigasyon sistemini inceledikten sonra mola yeri ile Yang’ın evi arasındaki güvenlik kameralarına ait toplam 3 bin saatlik görüntüleri izleyen polis yetkilileri Tsang’ı bisikletle karısının evine giderken gösteren görüntülere ulaştı.

Mükemmel cinayeti işlediğini zannetmişti ama...


Tsang’ın, evden polise söylediğinden çok daha erken bir saatte çıktığı tespit edildi.

Tsang elde edilen tüm delillere rağmen Lincoln Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada suçlamaları reddetti ancak jüri tarafından cinayetten suçlu bulundu.
Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Çin asıllı İngiliz vatandaşı Tsang’ınm, en az 28 yıl parmaklıklar ardında kalacağı açıklandı.

Mükemmel cinayeti işlediğini zannetmişti ama...Yorumları Göster
Yorumları Gizle