GeriDünya Mucizeyi gerçekleştiren adam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mucizeyi gerçekleştiren adam

Mucizeyi gerçekleştiren adam
refid:12063169 ilişkili resim dosyası

Yemen uçağı Hint Okyanusu'na çakıldığında 153 yolcudan sadece 14 yaşındaki bir kız kurtulmuştu. O kızı kurtaran balıkçıya madalya verildi.

OKYANUSTA MUZİCE

YAKINLARINA AĞLIYORLAR 

Yemen’den Komor Adaları’nın başkenti Moroni’ye giden Yemen Devlet Havayolları’na ait Airbus 310 tipi yolcu uçağı,iniş sırasında Hint Okyanusu’na çakılmıştı. 153 kişinin bulunduğu uçakta sadece 14 yaşında bir kız kurtulmuştu. Uçak okyanusa çakıldıktan sonra 14 yaşındaki Bahia Bakari 13 saat boyunca bir enkaz parçasına tutunarak hayatta kalmayı başarmıştı.

Okyanusa çakılan uçaktan kurtulan tek kişi olduğu için Bahia'nın adı "mucize kıza" çıkmıştı. Ancak o mucizenin arkasında bir kişi vardı. Kazanın üzerinden iki hafta geçtikten sonra mucizeyi gerçekleştiren adamın adı da açıklandı. 43 yaşındaki balıkçı Libouna Matrafi, 14 yaşındaki kızı okyanusun ortasında bularak hayatını kurtarmıştı. Balıkçı Matrafi'nun bu davranışı Fransa Başbakanı Francois Fillon tarafından bir madalya ile ödüllendirildi.

Fransız vatandaşı 14 yaşındaki kızı kurtaran balıkçıya ödülünü vermek için Komor Adaları'na giden Fransa Başbakanı Fillon, Matrafi'ye teşekkür etti. Uçak düştükten sonra kendi isteğiyle teknesine binerek kurtarma çalışmalarına katılan Matrafi, "Kızı gördüğümde bir tahta parçasına tutunmuştu. Küçük kız tekneyi görür görmez, tahta parçasını bıraktı. Onu kurtarmak için suya atladım. Bitkin düşmüştü ve yüzme bilmiyordu" dedi.


DÜNYADAN KISA KISA...

İNGİLTERE'DEN İSRAİL'E KISMİ SİLAH AMBARGOSU
İngiltere, geçen ocak ayında, İsrail'in Gazze Şeridinde yürüttüğü "Dökme Kurşun" operasyonunda yer aldığı gerekçesiyle, Sa'ar savaş gemileri için gerekli parça ve teçhizatı temin etmeyi reddederek, İsrail'e kısmi silah ambargosu uygulamaya başladı. İsrail'in Haaretz gazetesinin haberine göre, İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İsrail'e yaptırım kararını İsrail'in Londra Büyükelçiliğine birkaç gün önce iletti. İsrail'in Londra Büyükelçiliğinin Dışişleri Bakanlığına gönderdiği kriptoda, karara parlamento üyeleri ile insan hakları örgütlerinin yoğun baskısının neden olduğunu belirttiği kaydedildi.

ENDEAVOUR'İN FIRLATILMASI YİNE ERTELENDİ
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Endeavour uzay mekiğinin fırlatılmasının bir gün daha ertelendiğini açıkladı. NASA'dan yapılan açıklamada, Kennedy Uzay Merkezi yakınında yoğun bulutlar bulunması nedeniyle fırlatma işleminin yarın geceye ertelendiği kaydedildi. Hava koşulları nedeniyle dördüncü kez ertelenen Endeavour'un, Uluslararası Uzay İstasyonu'na götüreceği, Japon Kibo laboratuvarı tarafından yapılan platform ise uzayda kapalı olmayan ortamda yapılacak deneylerin gözlenmesinde kullanılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle