GeriDünya Mübarek'in konuşması halkı tatmin etmedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mübarek'in konuşması halkı tatmin etmedi

Mübarek'in konuşması halkı tatmin etmedi
refid:16990534 ilişkili resim dosyası

Kahire'nin başkenti Tahrir Meydanı'nda bulunan protestocular Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in beklenen konuşmasından memnun olmadı. Mübarek'in sözleri meydandaki bayram havasını öfke dalgasına çevirdi.

BİR YANDA HAYAL KIRIKLIĞI BİR YANDA ÖFKE / FOTO GALERİ

MÜBAREK BÖYLE KURTULMUŞTU / WEB TV       

Bugün akşam saatlerinde, çeşitli yayın organlarında, Mübarek'in yapacağı ulusa sesleniş konuşmasında istifasını açıklayabileceği yönünde haberler çıkmasıyla heyecanlanan Mısırlı protestocular Tahrir Meydanı'na akın etmişti.

Meydandaki yüz binlerce kişi Mübarek'in konuşmasını büyük bir heyecan içinde bekledi.        

Konuşma öncesinde başlayan kutlamalar, Devlet Başkanı'nın istifa etmeyeceğini açıklamasıyla bir anda öfke gösterilerine dönüştü.

Ayakkabılarını çıkarıp konuşmanın yayınlandığı ekrana fırlatarak Mübarek'e tepki gösteren yüz binlerce kişi, "Kahrolsun Hüsnü Mübarek!" ve "Yallah, yallah!" şeklinde sloganlar attı.

Göstericiler hemen genel grev başlatılmasını isterken orduya da tarafını seçmesi için çağrı yaptı. Meydanın her tarafına konuşlanan askerlere hitaben, "Mısır ordusu, seçim zamanı! Rejim mi, halk mı?" dedi. 

GÖSTERİLER MISIR GENELİNE YAYILDI

Göstericilerden bazıları Tahrir Meydanını çevreleyen caddelerdeki kendi  yaptıkları barikatları aşarak Meclis'i Şahabi caddesinde bulunan Parlamento'ya ve  6 Ekim Köprüsü'ne doğru yürüyüşe geçti.

Bu arada, Kahire'nin Giza bölgesinde muhaliflerin büyük bir gösteri düzenlediği ve sokaklara indiği belirtilirken, Nasır City ve Kahire Uluslararası Havalimanı yolunun da gösterilerden dolayı trafiğe kapandığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, İskenderiye ve ilk günden beri çatışmaların yoğunlukla görüldüğü Süveyş kentinde de muhalifler meydana indi. Gösterilerin Minye ve Port Said kendinde de devam ettiği kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle