GeriDünya Mossad'ın komplosu mu?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mossad'ın komplosu mu?

Bill Clinton'ın Başkanlık koltuğunu sallayan en ciddi skandalla ilgili olarak birçok değerlendirme yapılıyor. Komplo teorisyenleri ile politika uzmanlarının birleştikleri bir nokta var. O da, Cumhuriyetçi muhalefetin seçim yoluyla yenemediği Clinton'ı devirmek için her yolu denedikleri. Komplo teorilerinin başında, başrolünü İsrail gizli servisi Mossad'ın üstlendiği ‘‘kadın tezgahı’’ bulunuyor. Bu teorinin en önemli somut kanıtı ise, son skandalın kadın kahramanı Monica Lewinsky'nin Yahudi kökenli olması. Bu teoriye göre, İsrail, ABD'nin Ortadoğu politikasını kontrol edebilmek için, Cumhuriyetçilere nazaran kendilerine daha uzak duran Demokrat Başkan Clinton'ı düşürebilecek bir koz aramaya başladı. Çünkü Cumhuriyetçi bir lider, geleneksel olarak İsrail'in Ortadoğu çıkarlarını daha iyi koruyacaktır. Komplonun adımları şöyle gelişti:

Clinton'ın kadınlara düşkünlüğünü ve eşi Hillary'yi defalarca aldattığını ABD'de ve dünyada artık bilmeyen yok. Mossad ajanları, Cumhuriyetçi muhalefetle birlikte Clinton'ın hoşlandığı kadın özelliklerini taşıyan Yahudi kökenli Monica Lewinsky'yi Beyaz Saray'a stajyer olarak soktu.

Görevini başarılı bir şekilde yürüten Lewinsky, açık saçık giyimi ve sevimli yaklaşımları ile Clinton'ın dikkatini çekmeyi başardı. Ve Clinton'la ilişkiye girdi. Clinton'ın telesekretere bıraktığı notların bulunduğu bantları sakladı.

Ajanlar, Cumhuriyetçilere yakınlığı ile bilinen Whitewater skandalı savcısı Kenneth Starr'a, Clinton'ın Monica Lewinsky ile olan ilişkisi bildirdi.

Kenneth Starr, Clinton'ı cinsel tacizle suçlayan Paula Jones'un avukatlarına bu bilgiyi aktardı. Avukatlar da Monica Lewinsky'yi Clinton'ın uçkur düşkünlüğünü ispat için tanık gösterdi.

Clinton, Lewinsky'den ilişkiyi yalanlamasını istedi. Clinton ve Lewinsky, ayrı ayrı ‘‘İlişkimiz yok’’ diye yeminli ifade verdi.

Mossad amacına ulaştı. Çünkü Başkan'a suç işletmişlerdi. Seks skandalıyla sadece ayıplanacak olan Clinton, Federal suç işlemiş yani yalan ifade vermiş ve Lewinsky'yi yalan ifade vermeye zorlayarak adaleti yanıltmıştı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle