Dünya Haberleri

DÜNYA

  Monica'yı yazacak

  Hürriyet Haber
  01.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  First Lady Hillary Clinton, Monica Lewinsky skandalını, evliliğine etkilerini ve yaşadıklarını anı kitabında toplamaya hazırlanıyor. Hillary, Amerikan tarihinin en yüksek telif ücretini alacak. Bayan Clinton, eşini koruduğu gerekçesiyle kendisini sert şekilde eleştiren feministlere de kitabında yanıt vereceğini söyledi.

  NEW York'tan senatör seçilerek, siyasete güçlü bir giriş yapan First Lady Hillary Clinton, sessizliğini bozmaya ve Monica Lewinsky skandalını, yaşadıklarını anı kitabında toplamaya hazırlanıyor. Hillary Clinton'ın, kitabı yazması halinde, Amerikan tarihinin en yüksek telif ücretini alacağı da ifade ediliyor.

  Başkan Bill Clinton'ın, Beyaz Saray eski stajiyeri Monica Lewinsky ile ilişkiye girdiği ortaya çıktığında, eşi Hillary Clinton, çok öfkelendiğini kamuoyundan gizlemese bile, daima eşine destek verdi, hep yanında durdu. Olayla ilgili olsun olmasın, herkes çok şey söyledi, yorumlar yapıldı. Çok kırgındı, yıkılmıştı ama Hillary Clinton olup biteni sessizce izlemekle yetindi. Ve filmin sonunda Hillary Clinton eşini affettiğini, onu hálá sevdiğini açıkladı. Olay da ‘‘kol kırılır yen içinde kalır’’ hesabı, Clinton Ailesi için kapandı.

  Ancak, Hillary Clinton, New York'ta yapılan senatörlük seçimini sansasyonel bir şekilde kazanınca ve ‘‘Topal ördek’’ durumundaki eşinin başkanlık görevini devretmesine kısa bir süre kala, artık sessiz kalmayacağının ilk işaretini verdi.

  Bayan Clinton bir radyo programında yaptığı söyleşi sırasında, eşinin az kalsın azledilmesine neden olacak seks skandalı ve skandalın evlilikleri üzerindeki etkileri hakkında ayrıntılı bir kitap yazacağını söyledi.

  Bayan Clinton, eşinin başkanlığı devrettikten sonra, New York belediye başkanlığına aday olacağı şeklindeki söylentileri de kesinlikle yalanlarken, ‘‘böyle birşey asla olmayacak. Kocam, siyasetin dışında başka türlü bir yaşam istiyor ve bunun için sabırsızlanıyor’’ dedi.

  Jack Welch otobiyografisi için 7 milyon dolar almıştı

  BAYAN Clinton'ın kitap yazacağını açıklaması, yayınevi sahiplerinin ağzını sulandırıyor. Hepsi de böyle bir kitabı yazması halinde, Hillary Clinton'ın hemen, en çok satanlar listesinde açık ara birinci olacağı konusunda görüş birliği içindeler. Bayan Clinton'a, böyle bir kitap için yayınevlerinin şimdiye kadarki en yüksek ücreti ödemeye hazır oldukları belirtiliyor. Şimdiye kadar en yüksek ücret, 7 milyon dolarla General Electrics'in CEO'su Jack Welch'e otobiyografisi için ödenmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı