GeriDünya Monica hikayesi için 10 milyon dolar istiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Monica hikayesi için 10 milyon dolar istiyor

ABD Başkanı Bill Clinton ile girdiği ilişki nedeniyle dünyanın odak noktası haline gelen Monica Lewinsky'nin hikayesinin yayın hakkını satın almak için yayıncılar açık artırma başlattı. Ancak Monica'nın tüm teklifleri geri çevirdiği, yayın hakkı için 10 milyon dolar (yaklaşık 2.8 trilyon) istediği söyleniyor.

The New Yorker Dergisi'nin iddiasına göre Star bulvar gazetesi, Monica'ya 1 milyon dolar, Harpers Collins yayınevi ise 2 milyon dolar önerdi. Adı açıklanmayan bir yayınevi ise teklifini 6 milyon dolara çıkardı. Ancak Monica'nın yazar olan annesi Marcia Lewis, kızının hikayesine 10 milyon dolar değer biçerek, genç kadının bu teklifleri geri çevirmesini sağladı.

New York Post Gazetesi'ne göre ise yayınevleri Monica'nın hikayesinin bu kadar etmeyeceği görüşünde.

Random House'a bağlı Crown Yayınevi'nin editörlerinden Sue Carswell ise Monica'nı reytinginin çok düşük olduğunu ve bu nedenle ona herhangi bir teklifte bulunmadıklarını söylüyor. Carswell'e bu skandalda hikayesi para kazandıracak kişi ihanete uğrayan Hillary Clinton. Carswell, ‘Çünkü o bu senaryonun kurbanı’ diyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle