GeriDünya Miloşeviç eşi Mira Markoviç Hollanda'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Miloşeviç eşi Mira Markoviç Hollanda'da

Hollanda'nın Lahey kentindeki Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'nde yargılanması süren Yugoslavya'nın eski lideri Slobodan Miloşeviç'in karısı Mira Markoviç, özel bir izinle, kocasını ziyaret etmek için Hollanda'ya gitti. Hakkında seyahat yasağı bulunan ve AB tarafından 'kara liste'ye alınan Markoviç, alınan özel izin gereği, Hollanda'da bulunduğu süre içinde sadece otele ve eşinin yattığı hapishaneye gidebilecek.

Mira Markoviç,  eşi eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'i ziyaret etmek için Hollanda'da. Hollanda Dışişleri Bakanlığı, AB'nin kara listesinde bulunan Mira Markoviç'e eşinin USSM'nde yargılanıyor olması nedeniyle özel seyahat izni verdi. Bu iznin ardından Markoviç bugün Belgrad'dan Hollanda'ya uçtu.

Markoviç  Lahey yakınlarındaki Scheveningen hapishanesinde tutuklu bulunan kocasını ziyaret edebilecek ancak kalacağı otelin ve cezaevinin dışına çıkamayacak. Markoviç kocası ile çok sıkı güvenlik taramasından geçirildikten sonra kameralarla denetlenmeyen ve genellikle mahkumların eşleriyle cinsel ilişkiyede girdikleri özel odalarda da görüşebilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle