Dünya Haberleri

DÜNYA

  Milletvekiline ağır hakarete para cezası

  BERLİN
  04.12.2017 - 12:40 | Son Güncelleme:

  Almanya’da Sol Parti milletvekili Sevim Dağdelen’e sosyal medyada hakaret eden bir Türk, bin 400 euro para cezasına çarptırıldı.

  SOL Parti Grup Başkan Yardımcısı Sevim Dağdelen, ZDF televizyon kanalında Türkiye hakkında eleştirilerde bulundu. Dağdelen bu röportajı 18 Ağustos 2016’da Facebook hesabına koydu. Yorumlarda bir Türk kökenli “O.....ların iyi yalan söylediğini şimdi gördüm” diye yazdı. Bunun üzerine Dağdelen suç duyurusunda bulundu. Berlin Tiergarten Yerel Mahkemesi daha önce dikkatsizlik sonucu adam yaralamaktan sabıkalı olan Türk kökenliyi hakaretten suçlu bularak, bin 400 euro para cezasına çarptırdı.

  CAYDIRICI OLSUN DİYE
  Mahkeme, davalının aile fertlerinin de sosyal medya hesabına girmiş olabileceği iddiasını geçerli bulmadı ve cezanın bir nevi caydırıcı etki yapması amacıyla verildiği belirtildi. Sevim Dağdelen, “Karar internetin hukuk alanı dışında olmadığını gösterdi. Mahkemenin kararının cesur davranmaları için savcılara örnek olmasını umut ediyorum” dedi.

  ÖZDEMİR’İN AMACINA ULAŞAMMIŞTI
  Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir kendisine hakaret dolu bir mail nedeniyle Neumünster’de bir Türk işadamı hakkında suç duyurusunda bulunmuş, ancak savcılık maili davalının yazıp yazmadığı belli değil diye soruşturmayı kapatmıştı.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı