GeriDünya Meksika'da bebekleri satan doktorlar çetesi yakalandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meksika'da bebekleri satan doktorlar çetesi yakalandı

Meksika'da, özel bir hastanede doğan bebekleri çalarak, çocuksuz ailelere satan doktor ve hemşirelerden oluşan bir çetenin üyeleri yakalandı.

Savcılığın verdiği bilgiye göre, operasyonda, yeni doğan bebekleri kendi çocuklarıymış gibi nüfuslarına geçiren evli bir çiftle bir kadın da tutuklandı.

Çeteye mensup doktorlarla diğer hastane personelinin, bebekleri çalınan ailelere bebeklerinin öldüğünü söyledikleri belirtildi.

Operasyondan sonra, çalınan bebeklerden biri DNA testi yapılarak biyolojik annesi Vanesa Edith Castillo Guzmán'a verildi.

Aralarında bir resepsiyon görevlisinin de bulunduğu zanlılar bebek kaçakçılığı yapmak, sahte belge kullanmak ve organize suçtan yargılanacak.

Castillo, 25 Ekim 2008'de doğum yaptıktan sonra ısrarla doktora kızını görmek istediğini söylediğini, doktorunsa kendisine anestezi ilaçlarının etkisi geçtikten sonra bebeğini görebileceğini söylediğini anlattı.

Daha sonra çete üyesi bir başka doktorun anneye, bebeğin "Moctezuma" çocuk hastanesine kaldırıldığını söylediği, ertesi gün de bebeğin solunum yetersizliğinden öldüğü bilgisini verdiği belirtildi. Anneye bebeğin cesedinin yakıldığı da bildirildi.

Castillo, daha sonra kliniğin sahibinin oğlundan, bebeğinin hayatta olduğunu ve doktorun bebeği para karşılığında bir aileye verdiğini bildiren bir e-posta aldığını anlattı.

E-postayı gönderenin ve diğer tanıkların dinlenmesiyle çete ortaya çıkarıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle