GeriDünya Meksika'da ABD vatandaşı bir kadın kurşunlanarak öldürüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meksika'da ABD vatandaşı bir kadın kurşunlanarak öldürüldü

Meksika'da yardım faaliyetlerinde bulunan ABD vatandaşı bir kadının, ülkenin kuzeydoğusundaki Tamaulipas eyaletinde yer alan, ABD sınırına yakın Reynosa kentinde kurşunlanarak öldürüldüğü bildirildi.

Meksika İçişleri Bakanlığı yayımladığı yazılı açıklamada, merkezi ABD'nin Pennsylvania eyaletinde bulunan Bavertown Metodist kilisenin misyonerleri adlı dini kuruluş için çalışan Nancy Davis'in, eşi ile arabada giderken saldırıya uğradığını belirtti.

Meksika ordusuna yakın bir kaynağa göre, siyah bir araba Davis'in içinde bulunduğu aracın önünü kesmeye çalıştı, başaramayınca da, ateş açtı. Kaynağa göre, açılan ateşte Nancy Davis ağır yaralandı.

Meksika İçişleri Bakanlığının yazılı açıklamasında, Nancy Davis'in, eşi tarafından arabayla Meksika'dan ABD'nin Teksas eyaletine kadar taşındığını ama hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.

Nancy Davis'in, Meksika'da 30 yıldır yardım faaliyetlerinde bulunduğu ifade edildi.

Tamaulipas eyaleti, uyuşturucu kaçakçılığına bağlı en fazla şiddet olaylarının yaşandığı bölge olarak biliniyor.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Meksika ziyareti sırasında düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin Meksika hükümetinin uyuşturucu kartellerine karşı yürütüğü savaşı desteklediğini belirtmişti.

Meksika'da, Devlet Başkanı Felipe Calderon'un Aralık 2006'da iktidara geldikten sonra uyuşturucu kartellerine karşı başlattığı savaşta da bugüne kadar 30 binden fazla insan öldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle