GeriDünya Meksika'da 12 ceset dehşeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meksika'da 12 ceset dehşeti

Meksika'da 12 ceset dehşeti
refid:15074285 ilişkili resim dosyası

Meksika'nın tanınmış turizm merkezlerinden olan sahil kenti Cancun yakınlarında, işkenceyle öldürülen 12 kişinin cesedi bulundu.

MEKSİKA'DA UYUŞTURUCU ÇETELERİ CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR

Meksika'nın tanınmış turizm merkezlerinden olan sahil kenti Cancun yakınlarında işkenceyle öldürülen 12 kişinin cesedi bulundu.                     

Polis yetkilileri, 3'ü kadın 12 kişinin cesedinin Cancun'a 3 kilometre uzaklıktaki bir bölgede gömülü olarak bulunduğunu, çıkarılan cesetler üzerinde yapılan ilk incelemelerde bazılarının kalplerinin yerinden söküldüğünü, bazılarının öldükten sonra göğüslerine “Zetalar” olarak adlandırılan bir uyuşturucu çetesinin sembolü olan “Z” harfinin kazındığının tespit edildiğini belirtti.

Olayın uyuşturucu çeteleri tarafından yapıldığından şüphelenildiğini dile getiren yetkililer, bölgede daha fazla ceset olmasından endişe edildiğini söyledi.

Yine Cancun yakınındaki bir mağarada önceki hafta 6 ceset bulunmuş, bu cesetlerin de bazılarının kalbinin yerinden söküldüğü, bazılarının vücutlarına 'Z' işaretinin kazındığı tespit edilmişti.

Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon uyuşturucu çetelerine karşı 2006'da ülke genelinde geniş çaplı operasyonları başlatırken, geçen sürede bununla bağlantılı şiddet olaylarında yaklaşık 23 bin kişi öldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle