GeriDünya Mecliste üçü bakan 70 eşcinsel var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mecliste üçü bakan 70 eşcinsel var

İtalya Eşcinseller Dayanışma Birliği (ARCIGAY) Onursal Başkanı olan Solun Demokratları Partisi milletvekili Franco Grillini, gay bakanlardan Vatikan’ın ateş püskürdüğü eşcinsel evliliğe ve evlatlık edinmelerini sağlayacak yasayı çıkartmalarını istedi.

Grillini, parlamentoda üçü bakan, altısı müşteşar, 70 gay milletvekilinin bulunduğunuiddia etti.

Bologna milletvekili Franco Grillini, ‘Corriere della Sera’ Gazetesi’nin ‘Magazine’ ekine yaptığı açıklamalarda, ‘Kimse bizim sorunlarımızı anlamıyor. Berlusconi bir erkekle nişanlansa, bakın o halimizi anlayabilirdi. Tabii biz de onun isteklerine destek verirdik’ dedi.

‘İspanya’da Başbakan Jose Luis Rodriguez Zapataro, İspanyol eşcinsellerin halinden anlıyor ama, ülkemizde konu ile ilgili büyük bir tabu yaşanıyor’ dedi. Franco Grillini, Meclis ve Senato’da lezbiyenlerin de bulunduğunu hatırlatarak ‘Aralarında bazıları gay olduğunu saklayarak diğer eşcinsel parlamenterleri hedef alıyorlar. Ancak bir eşcinsel iki saniyede başka bir eşcinseli tanır’ şeklinde konuştu.

Meclisteki eşcinsellerin adlarını vermenin gaylere yakışmayacak çağdaş dışı bir hareket olduğunu savunan Franco Grillini tek düşmanlarının din adamları olduğunu ancak televizyonların da ırkçılara söz hakkı vermesine karşın eşcinselleri toplum dışı görmelerini esefle karşıladıklarını belirtti. Grillini, ‘Genelde eşcinseller sağcı parti üyeleri. Ama solda da lezbiyenler etkili. İtalya’da yaklaşık 3 milyon gay var. Biz sadece haklarımızın yasalaşmasını istiyoruz. Bu bakımdan gay bakanları, milletvekillerini, müsteşarları ve parlamentodaki eşcinselleri göreve davet ediyoruz’ şeklinde konuştu. Senato 315 kişiden, parlamentonun alt kanadı ise 630 kişiden oluşuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle