Dünya Haberleri

DÜNYA

  Meclis Başkanı olamayan Uday intihara kalkıştı

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Irak lideri Saddam'ın oğlu Uday meclis başkanı olmak istedi, babası yapmadı. Kusay yönetimde söz sahibi olunca bu sefer de kardeşini kıskandı. Üçüncü kez evlendiği halde bir türlü çocuğu olmadığı için iyice bunalıma giren Uday aşırı dozda sakinleştirici alarak canına kıymak istedi.

  MECLİS Başkanı olmasına izin vermeyen babasına küsen ve 3'üncü evliliğine rağmen baba olamadığı için ruhsal bunalım yaşayan Irak lideri Saddam'ın büyük oğlu Uday, aşırı dozda uyuşturucu alarak canına kıymak istedi.

  1996 yılında uğradığı suikast girişimi sonucu bir süre yatağa mahkum olan Uday Saddam, o zamandan beri kendini toparlayamadı. 1988 yılında Başkan Yardımcısı İzzet İbrahim'in kızı ile ilk evliliği yapan Uday, daha sonra iki kez daha nikah masasına oturdu. Ancak baba olamadı. Hızlı yaşantısıyla ve çapkınlıklarıyla ünlü olan Uday'ın, kadınları kaçırıp tecavüz ettiği bile söylendi.

  Acımasızlığıyla ve muhaliflerini gözünü kırpmadan öldürtmesiyle de bilinen Uday, Bağdat'tan milletvekili seçildi. Saddam'ın kanser olduğu yolundaki söylentiler kulaktan kulağa dolaşırken, kardeşi Kusay'ın yönetimde güç kazanması Uday'ın sinirlerini iyice yıprattı. Uday geçtiğimiz günlerde kendisine bağlı özel bir güç oluşturmaya kalktı. Ancak iki oğlu ve taraftarları arasında kanlı olaylar yaşanmasından korkan Saddam, bu girişimi engelledi.

  The Sunday Times'a açıklama yapan İsrailli kaynaklara göre bu defa Uday, Meclis Başkanı olmak istedi. Ancak Saddam, buna da izin vermedi. Ne özel hayatında, ne de iş hayatında aradığını bulamayan Uday, geçen ay aşırı dozda sakinleştirici alarak canına kıymak istedi. Kuveyt'te yayınlanan El-Kabas Gazetesi'ne göre sabah uyandırmak için odasına giden hizmetçi, Uday'ı baygın halde buldu. Uday hastaneye kaldırılırken, önlem olarak da korumaları ‘gözaltına’ alındı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı