GeriDünya McCain’e işkadını ortak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

McCain’e işkadını ortak

McCain’e işkadını ortak
refid:8967912 ilişkili resim dosyası

Bir zamanlar teknolojinin merkezi sayılan Silicon Vadisi’nin önde gelen isimlerinden olan Carly Fiorina’nın Kasım ayındaki seçimlerde Cumhuriyetçi Parti’den başkan adayı olması beklenen Senatör John McCain’e ortak olabileceği öne sürülüyor.

Geçtiğimiz günlerde iş dünyasından, siyaset arenasına transfer olan 53 yaşındaki Fiorina, Lucent Teknoloji Şirketi ve AT&T’de üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra Hewlett-Packard Şirketi’nin başına geçmişti.

HP’nin Compaq Center ile olan 24 milyar dolarlık birleşmesinin mimarı olan Carly Fiorina, o dönemde HP kurucularının varislerinden büyük eleştiri almıştı. Şimdilerde Senatör John McCain’in bir numaralı ekonomi danışmanı haline gelen Fiorina’nın Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayına bilgisi ve birikimiyle iyi bir ortak olabileceği yorumları yapılıyor. Fiorina’nın HP’deki sert yönetimi ve kamu hizmeti tecrübesinin olmaması, eksileri arasında sayılıyor. Yale İşletme Fakültesi’nden Prof. Jeffrey Sonnenfeld, "Neredeyse ülkenin en önemli şirket hazinelerinden birini mahvetti, HP’yi çalışılması zor bir yere çevirdi" diyerek Fiorina’nın McCain’in seçim kampanyasının bütünlüğü ve güvenilirliğine zarar verebileceğini öne sürdü. İkna etme kabiliyeti ve bağlantı kurma yeteneğiyle HP’yi internet çağına adapte edebilmek için aldığı kararlarla tepki çeken Fiorina, şirketin borsadaki kayıpları üzerine altı yıllık görevinin ardından 2005 yılında HP’den ayrılmak zorunda kalmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle