Dünya Haberleri

DÜNYA

  Mavi Sakal papazın evinde yeni kemikler

  Hürriyet Haber
  23.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belçika'da iki eşi ile dört çocuğunu öldürüp evinin bodrumuna gömmekle suçlanan Macar asıllı 70 yaşındaki protestan papaz Andreas Pandy'nin Brüksel'deki evinde dün yapılan kazıda yeni insan kemikleri bulundu.

  Brüksel Savcılığı Sözcüsü Jos Colpin, papaza ait evin bodrumundaki kazılarda, 89 santimetre derinlikte bulunan insan kemiklerin az 4 yıl önce öldürülen kişilere ait olduğu tespit edildiğini söyledi. Tutuklanarak Forest Cezaevi'ne konulan papazın 1986 yılında satın aldığı ikinci bir evde de yarından itibaren kazı yapıyacak.

  Öte yandan 1956 yılında Belçika'ya göç eden papazın Macaristan'daki evinde de araştırma başladığı açıklandı. Macar Ulusal Polis Sözcüsü Hedi Nagy, İngiliz Reuters haber ajansına verdiği bilgide, Budapeşte'nin 30 kilometre kuzeyindeki Dunakeszi kentinde Andreas Pandy'e ait bir evde de inceleme yapıldığını söyledi.

  Cani papazın, esrarengiz şekilde ortadan kaybolan ikinci eşi Edith ile gazete ilanı ile tanıştığını belirten Macar polis sözcüsü, evde yapılan araştırmada cinayetlerin aydınlanmasına yardımcı olabilecek çok sayıda fotoğraf ile kayıp eş ve çocuklardan geldiği öne sürülen mektupların yazıldığı bir daktilo bulunduğunu bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı