GeriDünya Marmaris’te 'rehin bebek' skandalı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marmaris’te 'rehin bebek' skandalı!

Marmaris’te 'rehin bebek' skandalı!

Türkiye’de tatil yapan İngiliz bir çift, erken doğum sonrasında hastanenin üç ay boyunca bebeklerini rehin tuttuğunu öne sürdü.

Anne Adele Blake (28), tatil için geldiği Türkiye’de hamileliğinin 26’ncı haftasında doğum sancıları tutunca hastaneye kaldırıldı. Sezaryenle dünyaya gelen prematüre doğan kız bebeği Ayda Ward, bir süre yoğun bakıma alındı.

Marmaris’te rehin bebek skandalı

Adale Blake ve Brandon Ward çifti, yaz başında Türkiye'ye tatile gelmiş, hamile olan Adele burada erken doğum yapmıştı.

Adale Blake ve 19 yaşındaki eşi Brandon Ward, 94 bin Euro’luk hastane faturasını ödeyebilmek için bağlı oldukları sigorta şirketi ile iletişime geçti. Şirketin bu talebi reddetmesi üzerine ne yapacaklarını şaşıran çift durumu hastane yetkililerine bildirdi.

Marmaris’te rehin bebek skandalı

İddiaya göre, hastane yönetimi minik bebeği 3 ay boyunca annesine ve babasına göstermeyerek rehin tuttu. Yönetim ayrıca çiftin pasaportlarına da el koydu ve anneye günde sadece 10 dakika bebeğini görme izni verdi.

Marmaris’te rehin bebek skandalı

Bu süreçte bebeğini emziremeyen talihsiz anne Adele, durumu polise bildirdi. Durumu öğrenen polis yetkilileri olaya müdahale edince çift bebekleriyle İngiltere’ye dönebildi. İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan çift, 20 Eylül tarihinde Bradford’daki evlerine geri dönmüş.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle