GeriDünya Marmaris’te rehin bebek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marmaris’te rehin bebek

Marmaris’te rehin bebek

Türkiye’de tatil yapan İngiliz çift, erken doğum nedeniyle gittikleri hastanenin üç ay boyunca bebeklerini rehin tuttuğunu öne sürdü.

Anne Adele Blake (28), tatil için geldiği Türkiye’de hamileliğinin 26’ncı haftasında doğum sancıları tutunca hastaneye kaldırıldı. Sezaryenle prematüre doğan kız bebeği Ayda Ward, bir süre yoğun bakıma alındı. Adale Blake ve 19 yaşındaki eşi Brandon Ward, 94 bin Euro’luk hastane faturasını ödeyebilmek için bağlı oldukları sigorta şirketi ile iletişime geçti. Şirketin bu talebi reddetmesi üzerine ne yapacaklarını şaşıran çift durumu hastane yetkililerine bildirdi.

İddiaya göre, hastane yönetimi minik bebeği 3 ay boyunca annesine ve babasına göstermeyerek rehin tuttu. Yönetim ayrıca çiftin pasaportlarına el koydu ve anneye günde sadece 10 dakika bebeğini görme izni verdi. Bu süreçte bebeğini emziremeyen Adele, durumu polise bildirdi. Polis yetkilileri olaya müdahale edince çift bebekleriyle İngiltere’ye dönebildi. İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan çift, 20 Eylül tarihinde Bradford’daki evlerine döndüklerini anlattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle