GeriDünya Manş Tüneli'nde 14 saatlik dehşet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Manş Tüneli'nde 14 saatlik dehşet

Paris’ten Londra’ya gitmekte olan 4 Eurostar hızlı tren, önceki gece Manş Denizi altındaki tünelde arızalanınca mahsur kalan 2 bin kadar yolcu saatlerce bekledi. Teknik ekip, lokomotif getirip yolcu taşıyan trenleri Londra’ya kadar itti. Arıza nedeni olarak ısı farkı gösterildi.

MANŞ TÜNELİ'NDEN FOTOĞRAFLAR 

PARİS’ten Londra’ya gitmekte olan 2 bin yolculu dört hızlı tren, önceki gece Manş Denizi altındaki tünelde arızalandı. Mahsur kalan yolcular korku dolu saatler geçirdi. Teknik yetkililer, trenlerdeki arızanın, dışardaki dondurucu soğuk ile tüneldeki ılık havanın yarattığı ısı farkından kaynaklandığını söyledi. Yolcuların tümü, saatler süren çalışmalardan sonra tahliye edilirken, tren seferleri durdurulunca, yüzlerce yolcu geceyi trenlerde geçirmek zorunda kaldı. Yolcuların karanlıkta kalmaması için, pilli lambalarla acil ışıklandırma yapıldı.
Kurtarma çalışmaları
Gece denizin altnda mahsur kalan 2 bin yolcu korkulu anlar yaşarken, Eurostar ekibi de tüm gece yolcuları kurtarmak için çalıştı. Teknik ekip, lokomotif getirip, 2 treni içindeki yolcularla birlikte Londra’ya kadar itti. Diğer yolcuları ise acil çıkışlardan küçük acil durum araçlarıyla çıkararak, ilk durak olan Folkstone istasyonuna ulaştırdılar. Ardından da yolcular başka bir Eurostar treniyle Londra’ya getirildi.
Son trendeki yolcular ise yine acil durum araçlarıyla Fransa’ya geri gönderildi. Yolcular arasında bulunan hamile bir yolcu, zor anlar yaşadı. Tünelden sağ salim kurtulanlar, gece boyu yemek dahi yemeden denizin altından çıkmak için beklediklerini dile getirdi.
Eurostar yetkilileri, bütün yolcuların sağ salim kurtulduklarını, Yolcuların boşaltıldığını ve kimsenin yaralanmadığını bildirdi.

Elektrik gitti yiyecek bitti

AİLESİYLE Paris’teki Disney-land’dan dönen Lee Godfrey, “Elektrik kesildi. Suyumuz ve yiyeceğimiz bitti. İletişim zorluğu yaşadık. Elektrikler kesilince havalandırma da durdu. Acil çıkış kapılarını kendimiz açtık. Tahliye işlemini de kendimiz yaptık. İnsanlar panik halindeydi. Yerde uyayan çocuklarımız vardı, hasta. Tam bir kâbustu.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle