GeriDünya Malezya'da seks skandalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Malezya'da seks skandalı

Malezya, bugünlerde yüz kızartıcı bir skandalla çalkalanıyor. Ülkenin yükselen yıldızı, geleceğin başbakanı olarak görülen eski başbakan yardımcısı ve maliye bakanı 51 yaşındaki Enver İbrahim, eşcinsel ilişkiyle suçlanıyor.

İbrahim başbakan yardımcısı ve maliye bakanıyken, 2 eylülde Başbakan Mahathir Muhammed tarafından ‘görüş ayrılıkları’ nedeniyle görevinden alınmıştı.

Başbakanlık tarafından yapılan ilk açıklamada, İbrahim'in, Başbakan Muhammed ile ekonomik konularda aralarında çıkan görüş ayrılıkları nedeniyle görevden alındığı duyurulmuştu. Ancak olayın üstünden geçen birkaç gün, olayın seyrini değiştirmeye yetmişti. İbrahim, 37 yaşındaki evlatlık alınmış üvey kardeşi Sukma Dermavan ve 51 yaşındaki Pakistanlı entellektüel ve metin yazarı Münevver Anis ile eşcinsel ilişkiye girmekle suçlanmaya başladı. Tutuklanan Dermavan ve Anis, yargılandıkları mahkeme tarafından dün, İbrahim'in cinsel arzularını karşılamaktan ötürü 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldılar. İki tutuklunun ‘suçlarını itiraf ettiği’ bildirildi.

Komplo diyor

Artık, tutuklanma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan İbrahim, ayrıca, kadınlarla zina yapmak, ihanet ve yolsuzlukla da suçlanıyor.

İbrahim ise, tüm bu suçlamaların asılsız olduğunu ve müthiş bir komployla karşı karşıya olduğunu söylüyor. İbrahim tüm sorunların ‘Enver niçin başbakan olamayacak: İşte 50 neden’ adlı kitabın satışa sunulmasından sonra başladığını vurguluyor. Evli ve altı çocuk babası Enver İbraim, kolay kolay pes etmeyeceğini belirtiyor. İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ziyaretinin ve İngiliz Uluslar Topluluğu Oyunları'nın bitmesinden sonra, pazartesi günü tutuklanacağını sandığını belirten İbrahim, bugün, başkent Kuala Lumpur'da büyük bir gösteri düzenleyerek, direnişe geçecek. İbrahim, ‘halkın desteğine güvenim tam’ diyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle