GeriDünya Makamında 64 bin dolar bulunan Ekonomi Bakanı istifa etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makamında 64 bin dolar bulunan Ekonomi Bakanı istifa etti

Arjantin'de, makamının tuvaletinde bir çanta içinde 64 bin dolar tutarında para bulunan Ekonomi Bakanı Felisa Miceli istifa etti.

54 yaşındaki kadın bakanın sözcüsü Silvio Robles, savcılığın dün, Miceli aleyhinde soruşturma açılması talebinde bulunmasının ardından Miceli'nin istifa etme kararı aldığını söyledi.

Federal Savcı Guillermo Marijuan, makamının tuvaletine saklanmış bir çantada 64 bin dolar bulunması nedeniyle, Miceli aleyhinde soruşturma açılması talebinin haklı olduğunu, çünkü "Miceli'nin rüşvet almış olma ihtimalini ortaya koyan yeterli kanıt bulunduğunu" söylemişti. Soruşturma talebinin mahkeme tarafından onaylanması gerekiyor.

Bakan Miceli'nin makamında geçen ay sonunda rutin kontrol yapan güvenlik yetkilileri, tuvalete saklanmış bir çanta içinde 64 bin dolar tutarında Amerikan doları ve Arjantin pesosu bulmuştu.

Arjantin Devlet Başkanı Nestor Kirchner'e yakınlığıyla bilinen Miceli, "suç işlemediğini, parayla Buenos Aires'te bir daire almayı planladığını" söylemişti. Miceli, paranın büyük bölümünü kardeşinden aldığını ve bankaya yatırıncaya dek muhafaza etmek için makamına getirdiğini belirtmişti.

Bunun hem kendisine hem hükümete yönelik siyasi bir saldırı olduğunu belirten ve oyuna getirildiğini ileri süren Miceli, ekim ayındaki seçimlerden önce hükümetin yıpratılmak istendiğini söylemişti. Miceli, 2005 yılının sonuna doğru göreve gelmişti.

Miceli'nin yerine Sanayi Bakanı Miguel Peirano'nun atandığını açıklandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle