Dünya Madrid’de 32 katlı gökdelende yangın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Madrid’de 32 katlı gökdelende yangın

Madrid’de önceki gece yarısı 32 katlı bir iş merkezinde çıkan yangında binanın üst katları çöktü. Bütün itfaiye birimlerinin seferber edildiği yangında binada kimse olmamasından dolayı ölü yok. Sadece üç itfaiyeci dumandan zehirlendi.

İSPANYA’nın başkenti Madrid’de 32 katlı ‘Windsor Kulesi’ adlı gökdelende önceki gece yarısı yangın çıktı. 21’inci katta başlayan ve büroların bulunduğu gökdeleni hızla saran yangın, üst katların çökmesine neden oldu. Binada kimse olmaması nedeniyle ölen ya da yaralanın olmadığı yangın, canlı yayın yapan İspanyol televizyon kanallarınca saatlerce görüntülendi.

106 metre yüksekliğindeki gökdelenin yıkılması ihtimali belirdi. Bu ihtimale karşı gökdelenin bulunduğu finans ve eğlence merkezinde olağanüstü güvenlik önlemleri alınarak çevre yolları trafiğe kapatıldı, gökdelenin altından geçen metro seferleri iptal edildi. Gökdelenin hemen yanında bulunan İspanya’nın ünlü mağazalarından El Corte İngles’e ait binanın da yangından veya yıkımdan etkilenebileceği belirtiliyor.

NEDENİ KISA DEVRE

İtfaiye yetkilileri, kısa devreden kaynaklanan yangının şiddetiyle binanın bir bölümünün çöktüğünü söylediler. Yangının sabaha karşı saat 03.00 sularında kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, üç itfaiyecinin dumandan hafif derecede zehirlendiğini kaydettiler. Kilometrelerce uzaklıktan görülebilen yangının çıktığı bina çevresindeki evler boşaltıldı. Kent halkından da dumana karşı pencerelerin kapalı tutulması tavsiye edildi. Gökdelen, 1979 yılında inşa edilmiş ve iki yıl önce de elden geçirilmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle