Dünya Lübnan ziyaretine Nasrallah damgası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  29
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lübnan ziyaretine Nasrallah damgası

Lübnan ziyaretine Nasrallah damgası

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün dün Lübnan’a yaptığı günübirlik ziyarete, Arap gazetesi El Şark el Evsat Alşark tarafından ortaya atılan, "MİT, İsrail’e Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın Beyrut’taki İran Büyükelçiliği’nde saklanıyor bilgisi verdi" iddiası damgasını vurdu.

Gül’le görüşen öldürülen Lübnan eski başbakanı Refik Hariri’nin oğlu Saad Hariri ile BM’de uzun yıllar görev yapmış Timur Göksel, Hizbullah’ın bu iddianın doğru olup olmadığını merak ettiğini söyledi. Gül de, her iki isme iddianın kesinlikle doğru olmadığını bildirdi.

Lübnan’a hareketinden önce Esenboğa Havaalanı’nda da bir açıklama yaparak iddiaları yalanlayan Gül’e, bu ülkede konuyla ilgili ilk soruyu, yaklaşık 40 dakika görüştüğü, öldürülen Lübnan eski başbakanı Refik Hariri’nin oğlu Saad Hariri yöneltti. Uzun yıllardır Lübnan’da BM temsilciliği görevi yapmış olan Timur Göksel de, Gül ile sohbetinde Hizbullah’ın ortaya atılan iddiayı ciddi şekilde merak ettiğini söyledi. Gül’ün her iki soruya da yanıtı yine "İddia kesinlikle doğru değil" oldu.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, MİT-ABD-İsrail üçgenindeki iddiaları dünkü köşe yazısına konu etmişti. Gül, El Şark El Evsat Gazetesi kaynaklı iddialar konusunda, dünyanın her yerinde çıkan her gazeteye cevap vermelerinin mümkün olmadığını , ama bilgileri olması durumunda cevaplandırabileceklerini vurguladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle