GeriDünya Lübnan Kaddafi’nin gelinini almadı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lübnan Kaddafi’nin gelinini almadı

Lübnan Kaddafi’nin gelinini almadı
refid:17105917 ilişkili resim dosyası

Libya lideri Muammer Kaddafi giderek köşeye sıkışırken, hanedan mensupları da ülkeden kaçmanın yollarını aramaya başladı. Bunun ilk örneği Kaddafi’nin “haşarı” oğlu Hannibal’ın Lübnan asıllı model eşi Aline Skaf oldu.

BİNGAZİ'DE MAHŞER GECESİ / FOTO GALERİ

TRABLUS HAVAALANI'NDA İZDİHAM

İŞTE LİBYA'DAN İLK CANLI YAYIN /WEB TV  

LİBYA'DAKİ TÜRKLER YURDA DÖNÜYOR / WEB TV 

KADDAFİ SAVAŞACAĞINI AÇIKLADI / WEB TV

Lübnan’ın Sesi radyosu, Skaf ve dokuz hanedan üyesini taşıyan özel bir jetin dün Beyrut’taki Refik Hariri Uluslararası Havaalanı’na inişine izin verilmediğini öne sürdü. El Sefir Gazetesi de uçağın önceki gece Trablus havalanından kalktığını, Lübnanlı yetkililerin Libya’ya, yolcuların kimliğini vermesini istediğini yazdı.

Ya Suriye ya Rum kesimi

Gazetenin haberine göre Libyalılar bu isteği reddedince Beyrut yönetimi, pilotun uçağı Suriye ya da Kıbrıs Rum kesimine çevirmesini istedi. Yurtdışında kaldığı yerlerde olaylar çıkarmasıyla tanınan Hannibal Kaddafi, Londra’da kaldığı otelde manken eşi Aline Skaf’ı dövmüş, diplomatik dokunulmazlığı sayesinde tutuklanmaktan kurtulmuştu.

İsviçre ile kriz çıkarmıştı

Hannibal Kaddafi ve karısı Aline, İsviçre ile Libya arasında da krize neden olmuştu. 15 Temmuz 2008’te Hannibal ve karısının iki hizmetçiyi dövdüğü iddiası üzerine İsviçre polisi, Cenevre’deki beş yıldızlı oteli basmıştı. Hannibal’ın sorgulanması Kaddafi’yi küplere bindirmişti. Libya, İsviçre’deki milyonlarca dolarını çekmiş ve bu ülkeye petrol satışını durdurmuştu.

 

  

  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle