Dünya Haberleri

DÜNYA

  Londra’daki yarışmada birinci oldu

  DHA
  26.07.2017 - 11:56 | Son Güncelleme:

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Dilara Karaca, Londra’da düzenlenen ‘SVP Londra Hazır Giyim Fuarı’nda yapılan yarışmada tasarımıyla birincilik kazandı.

  DİLARA Karaca, Fashion Enter’da sertifikalı kurs için burs, portfolyo değerlendirmesi ve 750 pound nakit ödülün de sahibi oldu. Karaca, fuar hazırlığı sırasında yarışmadan haberdar olduğunu, her tasarımcının tek ürünle yarıştığını belirterek, “Tasarımda yenilik ve maliyet alanındaki değerlendirmelerle finalistler belirlendi. Finalistler belirlendiğinde üretimi, Türkiye’de yapıp İngiltere’ye final öncesi gönderdim. Yarışmayı kazandığım için çok mutluyum. Yeni bir tasarımcı için çok büyük avantaj olduğunu düşünüyorum” dedi.

  Londra’daki yarışmada birinci oldu

  ‘BENİ DAHA DA MOTİVE ETTİ’
  İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde aldığı eğitimin kendisini uluslararası arenaya taşıdığını kaydeden Karaca, tasarımına ‘on earth’ adını verdiğini, hızlı değişen hazır giyim kavramlarına hızla ayak uydurmayı yansıtmak istediğini söyledi. Karaca, “Tasarımım hareket ve enerjinin estetiğini yansıtıyor. Kendine dünyada daha güçlü yerler açan modayı simgeliyor. Tasarımımın ödül kazanması beni daha da motive etti. Hazır giyim tasarımı alanında kendimi daha profesyonel bir mertebeye taşımak için önemli bir adım kazandım” diye konuştu.

  Etiketler: Dilara Karaca , Londra , Fuar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı