Dünya Haberleri

DÜNYA

  Londra'da havalimanında alarm! İngiliz polisinden son dakika açıklaması

  Hürriyet Haber
  05.05.2017 - 12:29 | Son Güncelleme:

  İngiltere'nin başkenti Londra'da Heathrow havalimanında 3 numaralı terminalde uçuşlar durduruldu. Dün gece saatlerinde Türkiye'den gelen bir uçakta bir kişi terör şüphesiyle gözaltına alınmıştı. İngiliz polisi yaptığı açıklamada uçuşların normale döndüğünü bildirdi.

  Londra'da Heathrow havalimanının bir terminalinde uçuşlar durduruldu. Uçuşların güvenlik nedeniyle durdurulduğu açıklandı. Uçuşların durmasına gerekçe olarak X-ray cihazındaki bir bavulun içinde bulunan şüpheli bir cihazın neden olduğu belirtiliyor. 

  İngiliz polisi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 3 nolu terminalin yeniden hizmete açıldığını ve uçuşların normale döndüğünü duyurdu.

  Havalimanı sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre 'Uçuşlar güvenlik sebebiyle kısa bir süre için durduruldu. Etkilenen yolculardan özür diliyoruz" ifadelerini kullandı. Sözcü terminalin neden kapandığıyla ilgili detay vermedi. Heathrow Havaalanı, uluslararası yolcu trafiğine göre dünyanın en işlek birinci, toplam yolcu trafiğine göre ise dünyanın en işlek 3. havalimanı.

  TÜRKİYE UÇAĞINDAN İNEN BİR YOLCU TERÖR ŞÜPHESİYLE GÖZALTINA ALINMIŞTI

  Heathrow Havalimanı'nda dün gece Türkiye'den gelen bir uçaktaki terör şüphelisi gözaltına alınmıştı. Türk Hava Yolları, Heathrow’da diğer Star Alliance üyeleri ile birlikte Terminal 2’yi kullanıyor.

  Heathrow havalimanının 3 numaralı terminalinde ağırlıkla İngiltere-ABD ve İngiltere AB ülkeleri arasındaki uçuşlar yapılıyor. 

  Londrada havalimanında alarm İngiliz polisinden son dakika açıklaması

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  Etiketler: LONDRA , Havalimanı , ingiltere
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı