Dünya Londra'da bina çöktü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra'da bina çöktü

Londra'da Türklerin de yaşadığı bir semt olan Tottenham'da üç katlı bir bina çöktü. Binadan üç kişi sağ olarak çıkarken dört kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma ekipleri enkazın altında hala en az beş kişinin olduğunu tahmin ediyor

Londra'nın kuzeyinde bu sabah bir binanın çöktüğü, enkaz altında 10 kişinin bulunduğunun sanıldığı bildirildi.Polis ve kurtarma çalışanları, Tottenham semtindeki 3 katlı binanın TSİ 10:00 sularında çöktüğünü söylediler.

  Yardım ekiplerinin Tottenham Hotspur futbol takımının stadyumuna çok yakın mesafedeki bölgeyi kordon altına aldığı ve enkaz temizleme çalışmasına başladığı bildiriliyor. Polisin, ilk aşamada binadan aralarında bir bebeğin de bulunduğu 3 kişini canlı olarak kurtulduğu 4 kişinin ise yaralı olarak hastahaneye kaldırıldığı belirtiliyor. 

BİNANIN ALTINDAKİ DÜKKANIN SAHİBİ TÜRK

İngiltere'nin başkenti Londra'da çöken üç katlı binanın altındaki gazete bayiinin sahibinin Ulaş Aksu adlı bir Türk olduğu açıklandı. Binanın üst katında oturan kişilerin büyük bölümünün Afrikalılar olduğu ve bunlardan 4'ünün hafif yaralı olarak çeşitli hastanelere kaldırıldığı kaydediliyor.  

Polisin güvenlik çemberi içineldığı enkazla ilgili çalışmaları izleyen ''Star Newsagent'' adlı dükkanın sahibi Ulaş Aksu ve yakınları, sabah 08.00 sıralarında dükkanı açmalarından kısa bir süre sonra binanın büyük bir gürültüyle çöktüğünü anlattı.

Binanın ön yüzünde yapılan yenileme çalışmaları sırasında yapılan bir hatanın çökmeye yol açmış olabileceğini tahmin eden aile üyeleri, olayı herhangi bir can kaybı olmadan atlatmanın sevincini yaşıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle