Dünya Haberleri

DÜNYA

  Londra yangını buzdolabından

  Hürriyet Haber
  23.06.2017 - 23:15 | Son Güncelleme:

  Londra’da geçen hafta 79 kişinin öldüğü Grenfell Kulesi yangınının bir buzdolabından çıktığı ve standartlara uygun olmayan dış yüzey kaplama yüzünden hızla yayıldığı açıklandı.

  İNGİLTEREnin başkenti Londra’da geçen hafta 79 kişinin öldüğü Grenfell Kulesi yangınının bir buzdolabından kaynaklandığı ve standartlara uygun olmayan dış yüzey kaplaması yüzünden hızla binaya yayıldığı bildirildi. Polis yetkilileri, yüksek can kaybı yüzünden sorumlular hakkında ölüme sebebiyet suçlamasının söz konusu olabileceğini kaydetti.

  Emniyet Müdürü Fiona McGormack, yangının Hotpoint FF175BP tipi buzdolabından çıktığını söyledi. Söz konusu buzdolaplarının geri çağrılmasının söz konusu olmadığını, ancak üretici firmanın incelemelerini sürdürdüğünü kaydetti. McCormack, “Uzmanların yaptığı değerlendirme sonucunda yangının kasten çıkarılmadığı sonucuna vardık” dedi.

  Üretici firma Whirpool, yaptığı açıklamada yangına neden olan söz konusu buzdolabını inceleyebilmek için temaslarının sürdüğünü belirterek “Bu korkunç trajedi karşısında üzüntümüzü ifade edecek söz bulamıyoruz” dedi.

  Polis açıklamasında ön incelemelere göre, bina yüzey kaplamaları ve yalıtım malzemelerinin de standartlara uygun olmadığı belirtildi. Yangına dayanıklı olmayan inşaat malzemeleri yüzünden alevlerin hızla binayı sardığı kaydediliyor.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı