GeriDünya Londra ve Glasgow'da saldırı girişimleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra ve Glasgow'da saldırı girişimleri

ABD Başkanı George Bush, İngiltere Başbakanı Goron Brown'un Londra'daki ve İskoçya'nın Glasgow kentindeki saldırı girişimlerine karşı gösterdiği “kararlı tutumu” memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Bush, hafta sonunu geçirdiği Maine eyaletindeki Kennebunkport kasabasında Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Brown hükümetinin çok kararlı bir tutum sergilediğini, bunu memnuniyetle karşılığını belirtti.

Londra ve Glasgow'daki olayların ardından ilk kez açıklama yapan Bush, “Bu, açıkça aşırılık yanlılarınına karşı savaşın devam ettiğini gösteriyor” dedi.

Saldırı girişimlerinin ardından Brown, havaalanları ve kalabalık merkezlerde güvenlik alarmı seviyesini yükseltmenin doğru adım olduğuna inandıklarını belirtmişti.

Brown, olayların ardından büyük bir cesaret ve fedakarlık örneği gösteren polis güçlerine teşekkür etmiş, hükümetin öncelikli görevinin halkının güvenlik ve esenliğini korumak olduğunu söylemiş ve İngiliz halkından uyanık olmalarını ve polise her türlü desteği vermelerini istemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle