GeriDünya Libya'da iç savaş hazırlığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Libya'da iç savaş hazırlığı

Libya'da iç savaş hazırlığı
refid:17147237 ilişkili resim dosyası

Libya'da savaş uçakları muhaliflerin kontrolündeki mühimmat depolarını bombalamaya devam ederken, isyanın merkez üssü Bingazi'de ele geçirdikleri askeri cephanelikleri boşaltan Kaddafi karşıtları, iç savaş hazırlıklarına başladı.

LİBYA'DA İÇ SAVAŞ HAZIRLIĞI / FOTO GALERİ

 

AFP'ye konuşan bir görgü tanığı, savaş uçaklarının Libya lideri Muammer Kaddafi'nin emriyle Bingazi'nin 100 km kadar güneyindeki Adcebiye'deki bir depoya ateş açtığını belirterek, hasarın büyüklüğüne ilişkin bilgisinin olmadığını söyledi.

Bingazi'deki bir yedek asker de, 2 uçağın Adcebiye ve Bingazi'nin 15 km güneyinde bulunan Recme'deki depoları hedef aldığını, saldırının uçaksavarla püskürtüldüğünü belirtti. Yedek asker, uçakların Adcebiye'deki depoya zarar vermediğini, bir su deposunu havaya uçurduğunu ifade etti.

Kaddafi güçlerinin isyancılara ait silah depolarını imha etmeye yönelik çabaları sürerken, 42 yıldır Libya'yı demir yumrukla yöneten 68 yaşındaki diktatörü devirmeye çalışan isyancılar da savaş hazırlıklarını hızlandırdı.

İsyancılar, Bingazi kentinde ele geçirdikleri bir askeri üsse mühimmat taşımaya devam ediyor. Ayrıca çok sayıda Kaddafi karşıtının da isyancıların oluşturduğu orduya katılmak için başvuruda bulunduğu bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle