Dünya Haberleri

DÜNYA

  Liberyalı golcüye eski patrondan seçim desteği

  Hürriyet Haber
  10.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Liberya başkanlık seçimlerine adaylığını koyan Milan futbol takımının eski golcüsü George Weah’a açık destek verdi. Il Giornale gazetesine demeç veren Berlusconi, ‘Ona tezahürat yapıyorum. Barışın şampiyonu olacak’ dedi.

  Milan takımının da sahibi olan Berlusconi, ‘Ancak, coğrafya üzerinde bir toprak parçası olan bir bölgeyi devlete dönüştürme görevini yükleneceği için, işi çok zor olacak’ diye devam etti.

  Futbolculuğundan bu yana onu desteklemeyi asla bırakmadığını vurgulayan Berlusconi, ülkesini yönetmek gibi zor bir savaşta da kendisini yalnız bırakmayacağını söyledi. Berlusconi onun için şöyle devam etti: ‘George’u çok iyi hatırlıyorum. Asla yılmayan ve yaptığı her işe tutkuyla sarılan biri. Onu futbol sahasında da takdir ettim. Şimdi bu yeni mücadelesinde de ediyorum.’

  Weah, 1980’li yıllarda Berlusconi’nin başkanı olduğu Milan takımının golcüsüydü. Şimdi dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan anavatanı Liberya’nın 14 yıllık iç savaşına son noktayı koyacak seçimlerde başkan adayı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı