GeriDünya Lebed'in seçim silahı Alain Delon
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lebed'in seçim silahı Alain Delon

Rusya'da 2000 yılında yapılacak devlet Başkanı seçimlerinde en güçlü adaylardan biri olarak kabul edilen asi general Aleksander Lebed, Kremlin'i ele geçirmek için ilk adımı attı ve yerel seçimlerde aday oldu. Lebed'in en büyük kozu da, Fransız aktör Alain Delon.

2000 yılında yapılacak seçimlerde aday olması durumunda Boris Yeltsin'in aksi takdirde destekleyeceği kişinin en güçlü rakibi olan Lebed, önümüzdeki Pazar günü yapılacak seçimde Rusya'nın Krasnoyarsk bölgesi valiliğine aday. Ancak, Lebed, anketlerde Yeltsin'in desteklediği mevcut valinin 7 puan gerisinde çıkınca, yurtdışından yardım istendi. Lebed'i destekleyen işadamı Boris Beryuzovski de, kampanyaya destek olarak Alain Delon'la anlaşıldığını açıkladı.

23 Nisan'da Sibirya'nın Krasnoyarsk kentine gelecek olan ünlü aktör, sokaklarda Lebed'le birlikte gezecek ve adayına destek verecek.

Çeçenistan'da barışı sağlayarak Rusların kalbini fetheden General Lebed'in daha sonra Moskova ile arası açılmıştı. Siyasi yorumcular, Lebed'in muhakkak valilik seçimini kazanması gerektiği, aksi halde Kremlin savaşını kaybedeceği görüşünde.Yorumları Göster
Yorumları Gizle