Dünya Haberleri

  Le Pen uçakta olay çıkardı

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zenci rap’çi ile yumruklaştı

  IRKÇI Fransız lider Jean-Marie Le Pen, Paris-Strasbourg seferini yapan uçakta kendisine 'dana kafalı' diye küfreden siyahi şarkıcı Stomy Bugsy ile kavga etti. Kavga Le Pen'in korumalarının araya girmesiyle yatışırken, Le Pen ve Bugsy birbirlerinden davacı oldular.

  Olay Paris-Strasbourg seferini yapan Air France uçağında pazartesi öğlenden sonra meydana geldi. Avrupa Parlamentosu toplantıları için Paris'ten Strasbourg'a gelen Le Pen'in korumalarının siyahi rap şarkıcısı Bugsy ve grubuna yönelik antipatik davranışları olay çıkmasına neden oldu. Le Pen'in korumalarının davranışına sinirlenen Bugsy, ırkçı lidere Fransa'da siyahların beyazları küçümsemek için kullandığı 'dana kafalı' diye bağırdı. Bunun üzerine küplere binen Le Pen, Bugsy'nin üzerine yürüdü. Ancak koruma ve yolcuların araya girmesiyle kavganın büyümesi önlendi.

  Fransız rap dünyasında son yıllarda parlamaya başlayan siyahi şarkıcı, 'Le Pen'in insanın suratına bakması kadar iğrenç bir şey olamaz. Onunla aynı uçakta olmak cehennemde olmak gibi bir şey. Yanındaki korumalar gözümüzün içine baka baka aralarında bir şeyler mırıldanıyordu. Elleri de daima ceketlerinin içindeydi. Sanki hepimiz potansiyel düşmanmışız gibi davrandılar' dedi.

  Bugsy ve arkadaşlarını kendisi ve korumalarına küfür etmekle suçlayan Le Pen Strasbourg havalimanı polisine başvurarak davacı olduğunu bildirdi. Le Pen, 'Rap’çilar bana ve yanımdakilere hakaret ettiler, uçağın gecikmesine neden oldular. Bunlar sorunlu insanlar. Yüksek sesle bir takım küfürler sarf ettiler. Ben ise sesimi çıkartmadım' dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı