Dünya Haberleri

DÜNYA

  Latin Grammy Santana ve Shakira'nın

  Hürriyet Haber
  14.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erkeklerin ilk onunda yer alan Kolombiyalı Shakira, en iyi kadın pop şarkıcı ve rock vokal dallarında 2 Grammy kazanırken, Santana ve Meksikalı Mana, "Corazon Espinado" ile rock enstrümanda ve yılın en iyi kaydında Latin Grammy'sini aldı. Santana aynı zamanda pop enstrümanda "El Farol" ile ödül kazandı.

  Luis Miguel'in "Amarte es un Place"i yılın albümü seçilirken, Miguel en iyi erkek pop şarkıcı ve en iyi pop albüm ödüllerinin de sahibi oldu. Yılın şarkısı ise, Marc Anthony'nin Dimelo'su seçildi.

  Pembe kıyafetiyle katıldığı gecede en çok ilgiyi çekenlerden Jennifer Lopez, Haziran ayında ölen ve mambo kralı olarak anılan Latin Jazz şarkıcısı Tito Puente anısına bir de kısa konuşma yaptı.

  Gece de Ricky Martin de, Puente'nin "OyeComo Va" adlı şarkısını Puente'nin yakın arkadaşı Celia Cruz ve Gloira Estefan ile birlikte seslendirdi.

  "En iyi salsa performans" ödülü Celia Cruz ve grubuna giderken, Dominikli Juan Luis Guerra ise "Ni es lo mismo ni es Igual" adlı şarkısıyla Latin Grammy'sini aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı