Dünya Haberleri

DÜNYA

  Lanetlenmiş müzik grubu

  hurriyet.com.tr
  10.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü müzik grubunun solistleri 2 yıl arayla hayatlarını kaybetti. Solistlerden biri trafik kazasına kurban giderken, diğeri intihar etmişti.

  LANETLENMİŞ MÜZİĞİN ÜYELERİ

  Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde Peine kentinde geçtiğimiz pazartesi bir trafik kazası oldu. İlk bakışta sıradan bir trafik kazasıydı ancak kazada hayatını kaybeden kişinin kimliği ortaya çıkınca trajik bir olay yaşandığı ortaya çıktı.

  Kazada Avusturya'nın ünlü halk müziği grubu "Schürzenjaeger"'in solisti 40 yaşındaki Christian Dzida yaşamını yitirdi. İş bağlantısı için Almanya'da bulunan Driza ile birlikte çarptığı aracın sürücüsü de hayatını kaybetti.

  Müzik grubu "Schürzenjaeger"'ın gitaristi ve solisti Florian Leis-Bendorff da 2 yıl önce intihar etmişti. Ancak Bendorff'un ölüm hala gizemini koruyor çünkü ünlü solist arkasında bir intihar mektubu bırakmamıştı.

  Avusturya 2 yıl arayla hayatını kaybeden iki ünlü müzisyene ağlıyor. Sanatçının cenazesi Avusturya'nın Tirol kentinde yapılan törenin ardından toprağa verildi.


  DÜNYADAN KISA KISA...

  UZAYDAN GÜNEŞ ENERJİSİ TOPLANACAK
  Her ne kadar bilim-kurgu projesi gibi düşünülse de, Japonya 2030'a kadar uzayda güneş enerjisi toplamaya ve bunu lazer ışını veya mikrodalga kullanarak Dünya'ya "zaplamaya" kararlı görünüyor. Bu amaçla endüstri şirketlerini ve bilim adamlarını bir araya toplayarak milyarlarca dolarlık temiz enerji kaynağını gelecekte hayata geçirmek isteyen Japon hükümeti, Uzay Güneş Enerjisi Sistemi projesi çerçevesinde, Dünya'nın atmosferinin dışındaki yörüngeye yerleştirilecek birkaç kilometrekare büyüklüğündeki bir fotovoltaik çanak sayesinde güneş ışınlarını toplamayı planlıyor.

  MACARİSTAN'DA H1N1 AŞISI TURİZMİ
  Macaristan'da üretilen H1N1 virüsü aşısını temin etmek isteyen birçok ülkeden binlerce kişinin aşıyı olmak üzere bu ülkeye geldiği bildirildi. Macaristan medyası, bu ülkelerin başında Slovakya'nın geldiğini, Ukrayna, Hırvatistan, Romanya ve Sırbistan'dan da binlerce kişinin Macaristan'a gelerek aşıyı vurdurmak istediğini yazdı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı